Aizliegumu saraksts ir tik plašs, ka aptver visdažādākā veida darbības, sākot no prostitūtu pakalpojumu pirkšanas līdz suņu mazgāšanai un barošanai, kā arī paklāju tīrīšanai sabiedriskā vietā. Tāpat plānots aizliegt ubagot pie lielveikaliem, uz ielām piedāvāt zīlēšanas un masiera pakalpojumus, kā arī piepelnīties, mazgājot logus mašīnām, kas apstājušās pie luksofora sarkanās gaismas.
Dome grib aizliegt arī vizināties pa ietvi ar skeitbordu vai veikt akrobātiskus trikus ar riteni. Kā vēstīja laikraksts El Pais, iecerēts aizliegt arī izmantot parka soliņus «kādam citam mērķim, kas nav sēdēšana». Plānotie ierobežojumi regulēs arī ielu muzikantus. Ikvienam, kurš gribēs muzicēt Madrides ielās, būs jānokārto speciāls eksāmens mūzikā, lai iegūtu bezmaksas licenci.
Par iecerēto aizliegumu pārkāpšanu plānots noteikt soda naudu no 0,9 līdz pat 750 eiro (0,63 līdz 527,1 latam), taču atsevišķi izdalīti īpaši smagi pārkāpumi, par ko draudētu līdz pat 3000 eiro liels sods.
Īpaši nopietno pārkāpumu vidū ir gan prostitūcijas pakalpojumu piedāvāšana skolu tuvumā, gan invalīdu diskriminācija un bērnu piespiešana nodarboties ar ubagošanu. Tomēr šajā kategorijā ietilpst arī puķupodu izvietošana «bīstamā pozīcijā» uz balkona vai palodzes.
Plānotajiem aizliegumiem netrūkst kritiķu, kas pārmet, ka pašvaldība šādi vēršas pret mazāk aizsargātajiem iedzīvotājiem. Pieaugot bezdarba līmenim krīzes smagi skartajā Spānijā, Madridē krasi audzis bezpajumtnieku, nelegālo ielu tirgotāju un ubagotāju skaits.
«Nabadzības kriminalizācijas stratēģija allaž nesusi rezultātus, taču tas ir neglīti,» Reuters uzsvēra bezpeļņas organizācijas Solidarios pārstāvis Hesuss Sandins, kurš vada palīdzības programmu bezpajumtniekiem. «Mēs grasāmies sodīt cilvēkus, kuriem nav citu iespēju, kā tikai izmantot sabiedriskās vietas, jo viņiem nav pajumtes vai darba.»
Savukārt Madrides domes vadītāja Ana Botella cer, ka jaunie likumi stāsies spēkā jau nākamgad, un likumprojekta atbalstītāji to dēvē par karu pret sabiedrības pagrimumu. A. Botellas padomniece Doloresa Navaro aģentūrai Reuters uzsvēra, ka aizliegumi domāti, lai padarītu Madridi «apdzīvojamāku». «Cilvēki nelabojas, ja netiek noteikts kāds sods,» norādīja padomniece.