Rīgā +17 °C
Trešdiena, 25. septembris
Rauls, Rodrigo

Mājas grozi nav draudzīgi

Pavērsieniem bagātā trillerī izcīnījuši uzvaru pirmajā Aldaris Latvijas Basketbola līgas spēlē izbraukumā, BK Ventspils basketbolisti bija bezspēcīgi pret VEF Rīga aizsardzību otrajā cīņā pašu laukumā. Nevienā no nometnēm gan nav manāma nedz eiforija, nedz izmisums, jo abās apzinās, ka sērijā pēc divām spēlēm ir neizšķirts 1-1. Sērijas turpinājums gaidāms pēc VEF Rīga cīņām Vienotās līgas ceturtdaļfinālā. Tātad - ne ātrāk kā pēc divām nedēļām.

VEF Rīga basketbolisti sērijas pirmajā spēlē sestdien Saldū gana droši kontrolēja notikumus laukumā pirmajā puslaikā, taču pēc lielā pārtraukuma ventspilniekiem izdevās cīņas gaitu lauzt un drīz vien jau pašiem iegūt ar divciparu skaitli rakstāmu pārsvaru. Galotnē gan rīdzinieki intrigu atjaunoja, taču pārsvaru atgūt tā arī nespēja (84:86). Uzvaras grozu cīņas pēdējā sekundē guva amerikānis Folerins Kempbels. «Neizskatījāmies pēc sevis, taču tas bija arī liels BK Ventspils komandas un viņu trenera Roberta Štelmahera nopelns,» kolēģi pretējā nometnē uzteica VEF Rīga galvenais treneris Ramūns Butauts. Viņš arī pēc pārliecinošās uzvaras otrajā cīņā brīdinājis savus padotos, ka pirmā spēlē pierāda Kurzemes komandas bīstamību, tāpēc piekodināja gatavoties nākamajām spēlēm tikpat nopietnai cīņai.

Svētdien Ventspilī vefieši krietni agresīvāk spēlēja aizsardzībā, piespiežot mājiniekus bieži vien kļūdīties gan piespēlēs, gan metienos. Pēc neveiksmīgā spēles sākuma ventspilniekiem zuda pārliecība arī cīņas turpinājumā, un grozam secen lidoja pat brīvi metieni. «Traģiski,» kodolīgi parādīto sniegumu raksturoja BK Ventspils kapteinis Akselis Vairogs, norādot uz precizitāti, kāda pie saviem groziem nav pieļaujama. Līdz pirmā puslaika beigām gan arī VEF Rīga uzbrukumā nebūt nespīdēja, taču puslaika beigās iesāktais 14:0 izrāviens izrādījās izšķirošs spēlē (42:69). Mājinieki guva tikai 42 punktus, turklāt lielu daļu tikai pēdējā ceturtdaļā, kad laukumā rīdzinieku sastāvā pārsvarā bija VEF komandas jaunākie spēlētāji.

«Neko darīt. Jāsagatavojas sērijas turpinājumam un jācenšas parādīt labāku sniegumu,» Vairogs aicināja kurzemniekus nekrist panikā. Sērijā rezultāts galu galā ir neizšķirts, turkāt BK Ventspils būs iespēja pienācīgi sagatavoties nākamajām spēlēm, kamēr VEF Rīga gaidāmas smagas cīņas pret Maskavas apgabala Himki Vienotajā līgā.

Ventspils kluba kapteinim piekrīt arī Butauts, kurš pēc spēles komandai piekodinājis, ka ir tikai sērijas sākums.