«Šā sociālā biznesa ideja radās man un manam Berlīnes Universitātes kursabiedram industriālajam dizaineram Fionam Dobinam, kurš līdzīgos projektos jau ir piedalījies citur pasaulē,» atminas Līva. Lai realizētu ieceri, projektam tika piesaistīti arī citi cilvēki, to vidū reklāmas speciālists Andris Rubīns. «Šī iniciatīva nekādā veidā nav bijusi saistīta ar modi. Tā bija Fiona ideja - piedāvāt iesaistīties projektā cilvēkiem, kuriem interesē sociālās lietas,» Līva piebilst.
Šaļļu darināšana ir darbietilpīgs process: vispirms tiek notamborētas pīnītes, pēc tam tās tiek piešūtas šallei. «Būtībā tamborēšanu - vismaz senāk - pieprata jebkura māmiņa. Tas neprasīja ne lielu piepūli, ne pārlieku laika patēriņu, ne arī īpašu apmācīšanas procesu.» Māmiņām šī nodarbe ir izdevīga, jo viņas var gūt papildu ienākumus. Turklāt, darot šo darbu, vienlaikus var pieskatīt bērniņu, uzskata māksliniece. Viņa ir Mammu šaļļu dizaina autore.
Potenciālās šaļļu darinātājas sākotnēji tikušas meklētas ar paziņu palīdzību. Pēc tam projektā iesaistījies Māmiņu klubs. «Secinājums ir viens: Latvijā vientuļo māmiņu jeb, korektāk izsakoties, nepilno ģimeņu ir ārkārtīgi daudz. Taču atrast vientuļos tēvus, kuri varētu kļūt par zīmola Mammu fotomodeļiem, bija stipri grūtāk,» smaidot rezumē L. Ķauķe-Saule.
Ar šaļļu dizaina autori aizrunājamies arī par to, ka šie izstrādājumi cenas dēļ ne katram būs pa kabatai. «Derētu atcerēties, ka tas ir rokudarbs un ka to darināšanai izmantoti dabiskie materiāli - Latvijā austais linu audums un trikotāžas strēmelītes, no kurām tiek tamborētas pīnītes. Turklāt meistarēm ir jāsamaksā alga par padarīto,» uzsver L. Ķauķe-Saulīte, kura uzrakstījusi triju lappušu garu instrukciju par to, kas jāievēro šaļļu veidotājām. Sākumposmā Līvai nācies pārbaudīt, kādas krāsu kombinācijas tiek izmantotas, un pārliecināties, vai izvēlētās krāsas nekož acīs. «Sākotnēji izstrādājām kādus divdesmit variantus, lai saprastu, kā tas viss varētu izskatīties. Nu jau šķiet, ka viss ir kārtībā,» saka māksliniece.
Pateicoties Fiona Dobina aktivitātēm, Latvijas meistaru darinātās šalles nopērkamas arī Vācijā. Zīmols Mammu centīsies iekarot starptautisko tirgu.