Neskatoties uz nemierīgo politisko situāciju, tūristi uz Ēģiptes kūrortiem tomēr brauc. «Revolūcija un nemieri notika Kairā, bet Hurgada, Šarm eš Šeiha atrodas 500 km attālumā,» Dienai stāsta Lattur menedžere Marina Surkova un norāda, ka lielā karstuma dēļ uz Ēģipti vasarā (gaisa temperatūra var sasniegt +50 °C) galvenokārt brauc sportisti, kuru hobijs ir zemūdens peldēšana. No Rīgas lidostas, kā tas bija iepriekš, tiešie reisi uz Ēģiptes lidostām nenotiek. Tūristi «ziemas sezonā» uz Ēģipti lidoja un turpina lidot no Viļņas. Vairāku Dienas aptaujāto tūrisma firmu speciālisti varēja tikai izteikt minējumu, ka lietuvieši biznesā «vienmēr uzdrošinās riskēt vairāk nekā citi». Kā cits iespējamais iemesls tiek minēts arī lietuviešu tūroperatoru spēja «saskaņot lidojumu izmaksas», lai tūristiem piedāvājums šķistu interesants.
«Latvieši ir piesardzīgāki, ja būs dzirdējuši par nemieriem, speciāli uz tām vietām nedosies,» uzsver aģentūras Skaistie skati direktore Maija Freiberga un piebilst, ka kopumā par 40% samazinājies to ceļotāju skaits, kuri uz Ēģipti brauca katru gadu. Lai gan teritorijas kūrortos vienmēr ir apsargātas, Ēģiptes valdība drošību kūrortos uzskata par pietiekami būtisku nosacījumu un atpūsties gribētājiem ieteic braucienu uz Ēģipti atlikt vismaz līdz rudenim.
Kā alternatīvu braucieniem uz siltajām jūrām un zemēm ceļotāji izvēlas Kanāriju salas. «Cenas ir augstākas nekā Ēģiptē, aptuveni par 200 latiem, bet atpūtas iespējas ir lielas. Vasarā sākas braucieni uz Bulgāriju, Horvātiju, Turciju,» stāsta Rīgas Tūrisma aģentūras speciāliste Inese Baltmane.
Tūrisma nozares speciālisti ironizē, ka «Ēģiptes revolūcija» ir zelta laiks Turcijas, Grieķijas un citu ap Melno jūru un Vidusjūru esošo zemju tūrisma industrijā strādājošajiem. Agrāk plunčāties uz salīdzinoši lētajiem, bet servisa ziņā kvalitatīvajiem kūrortiem pie Sarkanās jūras brauca vidusmēra ceļotājs, tagad šī peļņa nonāks kaimiņzemju komersantu rokās. Tūroperatori ir pārliecināti, ka, sākoties rudens un ziemas sezonai, politiskā situācija Ēģiptē normalizēsies, kaut vai «piespiedu kārtā», jo tūrisms ir Ēģiptes lielākais peļņas avots.