«Savas darbības sākumā, piemēram, par Rīgas pilsētas būvvaldes darbu saņēmām divas trīs sūdzības mēnesī, bet tagad - gandrīz nevienu. Esam panākuši ne vien apkalpošanas kvalitātes uzlabošanos, bet arī pakalpojumu izpildes termiņu sarukšanu - iepriekš gandrīz visu 52 būvvaldes sniegto pakalpojumu izpildes laiks bija mēnesis, bet tagad - no piecām līdz 15 darbdienām; tas veicina uzņēmējdarbībai un investīcijām labvēlīgu vidi,» klāsta S. Novikovs.
Minētais veikums pieskaitāms pie birokrātijas apkarošanas jeb, S. Novikovu citējot, - «sistēmiskas darba uzraudzības un pakalpojumu sistematizācijas», kas ir viens no trim centra darbības virzieniem. Pēc iestādes vadītāja teiktā spriežot, priekšplānā gan izvirzījusies iedzīvotāju sūdzību izskatīšana par daudziem ar birokrātiju nesaistītiem jautājumiem. «Tas reglamentēts kā viens no mūsu centra uzdevumiem, bet bieži vien iedzīvotāji mūsu kompetenci pārvērtē un nāk kratīt sirdi kā pie pēdējā glābiņa. Visvairāk iesniegumu saistīti ar SIA Rīgas namu pārvaldnieks darbu, bet apmēram pusi no visām sūdzībām pēc izskatīšanas atzīstam par nepamatotām, piemēram, par garajām rindām uz pašvaldības dzīvokļiem - ar birokrātiju tam nav nekāda sakara! Iedzīvotāji raksta iesniegumus arī par problēmām, kuru risināšana nav mūsu lauciņš, piemēram, par kanalizācijas neesamību privātīpašniekam piederošā mājā vai nekvalitatīvi veiktiem kāpņu telpu remontdarbiem,» ikdienas spektru atklāj centra vadītājs. Viņš arī uzsver - redzot, ka atsevišķas lietas var mēģināt vērst par labu, centra darbinieki uzņemoties koordinēšanas funkciju. «Nesen kāda kundze sūdzējās, ka Rīgas daudzdzīvokļu nama pagalmā dzīvojot daudz kaķu, kam neesot kur patverties. Divu dienu laikā nokārtojām, lai tur stāvētu kaķu mājiņa, ko RD savulaik bija pasūtījusi cita projekta vajadzībām, bet kas tā arī palika neizmantota,» ar paveikto lepojas S. Novikovs. Viņš slavē arī centra sasniegumus korupcijas riska mazināšanā: «Katrai RD pakļautajai iestādei izstrādāts pretkorupcijas plāns - iestāžu, skolu un uzņēmumu darbinieki regulāri atskaitās par tā izpildi. Protams, aparāts ir liels - apmēram 35 tūkstoši cilvēku -, un katram klāt izstāvēt nevaram, bet sākto kriminālprocesu skaits ir sarucis. Ja korupcija arī konstatēta, tad ne tik lielā apjomā kā pirms mūsu centra darbības sākuma,» uzsver S. Novikovs, gan tā arī nespējot paskaidrot, kā korupcijas risku ierobežošana izpaužas praksē.
Atzinīgi RD BAC darbu vērtē RD priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks (GKR): «Savu pastāvēšanu tas attaisno - var teikt, ka Rīga ir puse valsts, un šis centrs ne vien kalpo iedzīvotājiem, bet daudzās domes darbības jomās veic sava veida profilaksi.»
Savukārt RD deputāte Baiba Broka (NA) kritizē to, ka BAC darbinieki nav izstrādājuši kritērijus, pēc kuriem viņu paveikto varētu objektīvi novērtēt: «Tiek uzsvērta korupcijas un birokrātijas samazināšanās, rīdzinieku apmierinātība ar dažādiem pakalpojumiem, bet ne vārda par to, kā tas tiek mērīts!» Viņa gan atzinīgi vērtē RD BAC darbinieku centienus palīdzēt dažādu it kā nenozīmīgu, tomēr iedzīvotājiem personiski aktuālu problēmu risināšanā.
Diena veica eksperimentu un, lai novērtētu birokrātijas apkarotāju gatavību steigties palīgā, devās uz Rātslaukumu. Vispirms palīdzību gan nācās lūgt citiem ierēdņiem - īstā kabineta atrašanā. Tajā sēdošā kundze, uzklausījusi ierašanās iemeslu - it kā lielo birokrātiju zemes nodokļa aprēķināšanas kārtībā -, ieteica doties uz mājām un brīvā formā uzrakstīt iesniegumu. «Ja jums ir piekļuve e-pastam, problēmu varat izklāstīt vienkārši vēstules tekstā - cik vien ātri varēsim, atbildēsim,» solīja birokrātijas apkarotāja.
RD BAC struktūrvienībā strādā četri cilvēki - vadītājs, kura mēnešalga ir 1298 lati pirms nodokļu nomaksas, un trīs padotie - vecākie eksperti. Divi no viņiem pelna vairāk nekā 800 latu mēnesī, bet viens par nepilna laika slodzi - 630 latu uz papīra.
BAC veidošana galvaspilsētas domē bija viens no ekspolitiķa Aināra Šlesera solījumiem, 2009. gada pašvaldību vēlēšanās kandidējot uz Rīgas mēra amatu. «Ierēdņiem jāsāk skraidīt uz pirkstgaliem, lai iztaptu rīdziniekiem, jākalpo tā, kā noteikts pašvaldības reglamentā, viņiem ir jāmaina sava attieksme,» ieceri tolaik pamatoja A. Šlesers. To īstenot divus mēnešus pēc vēlēšanām viņam izdevās, arī esot priekšsēdētāja vietnieka statusā, - tandēmā ar galvaspilsētas atslēgu ieguvušo Nilu Ušakovu (SC), kuram BAC kā īpaša statusa struktūrvienība pakļauts joprojām.