Taču Eiropas Komisijas (EK) reakcija ir vēsa - Brisele norāda, ka kompānija nav piedāvājuši patērētājiem lielāku izvēli, bet darījusi tieši pretējo.
Grib novērst sankcijas
«Mēs esam apņēmības pilni padarīt Windows 7 pieejamu Eiropā tajā pašā laikā, kad tā tiek laista klajā pārējā pasaulē, bet vienlaikus mums, laižot tirgū produktu, ir jāpieskaņojas Eiropas konkurences likumiem,» paziņoja Microsoft galvenā jurista vietnieks Deivs Heiners. Viņš apgalvo, ka Internet Explorer 8 izcelšana ārpus paketes «nav mūsu pirmā izvēle», taču kompānija domā, ka jaunā pieeja, ņemot vērā pret Microsoft ierosināto konkurences pārkāpumu izmeklēšanu, ir vislabākā. Šā gada janvārī EK pret Microsoft ierosināja iespējamo konkurences pārkāpumu izmeklēšanu, jo uzskata, ka kompānijas prakse - vienā paketē apvienot operētājsistēmu Windows un interneta pārlūkprogrammu Internet Explorer - kropļo interneta pārlūkprogrammu tirgu. Izmeklēšana tika ierosināta pēc norvēģu pārlūkprogrammu ražotāja Opera ASA sūdzības, kurai vēlāk pievienojās arī Google. Opera ASA uzskata, ka datoriem nebūtu jānonāk pie patērētāja ar automātiski instalētu Explorer un bez jebkādām alternatīvām. Microsoft līdz šim apgalvojis, ka Explorer ir «lietotāja pieredzes neatņemama daļa» un tam katrā ziņā ir jānonāk pie patērētāja vienā paketē ar operētājsistēmu.
Bez entuziasma
Briseles reakcijā nebija gandarījuma un atzinības, uz kuru Microsoft, iespējams, bija cerējis. EK oficiālajā paziņojumā teikts, ka patērētājs šajā gadījumā nebūs ieguvējs. «Komisija bija ierosinājusi Microsoft nodrošināt patērētājus ar iespēju izvēlēties interneta pārlūkprogrammu no vairākām alternatīvām, taču tā vietā Microsoft ir nolēmis tirgotājiem piedāvāt Windows, kurai nav pievienota neviena pārlūkprogramma.» Brisele uzsver, ka lielākas izvēles vietā programmatūras ražotājs ir piedāvājis mazāku.
Entuziasma nav arī konkurentu vidū. Opera ASA norāda, ka ar jauno pieeju nepietiek, lai atjaunotu konkurenci. «Es nedomāju, ka ar to pietiek, un es nedomāju, ka viņi šādi būs atbrīvojušies no [sankciju] āķa,» intervijā Reuters teica uzņēmuma tehnoloģiju vadītājs Hākons Viums Lī. Viņš piekrīt EK teiktajam - runa nav par to, ka operētājsistēmai jābūt bez pārlūkprogrammas, bet gan par to, ka tai jābūt ar vairākām.