Vannas istaba var būt pat mini SPA telpa, kurā relaksēties un veikt skaistumkopšanas procedūras, taču steidzīgajā dzīves ritmā daudzi dod priekšroku samērā askētiskai telpai ar duškabīni, kurā mazgāšanās procedūras galvenais noteikums - ātrāk un ekonomiskāk. Izvēlēties visus aksesuārus pēc iespējas neitrālākus - klasiski baltus - vai meklēt kaut ko spilgtu un neparastu, tas jāizvēlas katram atbilstoši gaumei un finansiālajām iespējām.
«Visas tendences, kuras mēs ievērojam, nosaka patērētāju pieprasījums un izmaiņas viņu dzīvesveidā,» informē vannas istabas un interjera dizaina preču ražotāja Villeroy&Boch pārstāvis Tomass Kannengīzers un uzsver: «Tendences, kuras mēs šodien esam izcēluši, simbolizē to, ka cilvēki patlaban domā šādos virzienos - ekoloģija, individualizācija, laika ietaupījums, higiēnas nosacījumi un santehnikas produktu pievienotā vērtība.»
Ilgtspēja un videi draudzīgs dzīvesveids kļūst arvien populārāks. Šī tendence vispirms jau ir balstīta uz dabas motīviem telpā un izpaužas mēbeļu izvēlē. Zaļais dzīvesveids nosaka materiālu izvēli - priekšroka tiek dota dabiskiem materiāliem, tādiem kā akmens, stikls, koks, bambuss, korķis. Nav nekā neparasta, ka vannas istabā ir dabīgā koka mēbeles, kas ir attiecīgi apstrādātas, lai neciestu no mitruma. Domājot par krāsām, cilvēki pievērš uzmanību siltajiem un dabīgajiem zemes toņiem - gaiši zaļajam un brūnajam. Visi dabai tuvie toņi patlaban ir īpaši populāri.
Jo īpaši zaļā domāšana izpaužas funkcionalitātē. Tas nozīmē, ka cilvēki izvēlas santehniku, kas patērē mazāku ūdens daudzumu un ražota no dabai draudzīgiem materiāliem. Viena lieta ir pašam sekot, piemēram, lai zobu tīrīšanas laikā ūdens velti neplūstu prom, bet cita lieta, ja tehnoloģijas dozē ūdens patēriņu. Ja tas iespējams, tad tiek taupīts ūdens un tā izmaksas, bet vienlaikus tiek saglabāti augsti higiēnas standarti.
«Var taupīt dažādos veidos, piemēram, veltot mazāk laika vannas istabas uzkopšanai, tāpēc svarīgi ir viegli tīrāmas virsmas un izturīgi materiāli. Piemēram, tagad pieejams vannas istabas aprīkojums ar inovatīvām tehnoloģijam, kas nodrošina ne tikai personīgo higiēnu, bet tā virsma arī atgrūž netīrumus un tai ir antibakteriāls efekts,» par jaunumiem informē T. Kannengīzers, piebilstot, ka «ar nanotehnoloģiju palīdzību tiek veidots pat dušas kabīnes aizsargstikla pārklājums, kas ir vieglāk un retāk tīrāms».