Rīgā +16 °C
Piektdiena, 27. septembris
Ilgonis, Ādolfs

Moldes futbolisti savu panāca

Cerība uz izglābšanos un nelielas sensācijas sarūpēšanu, kas pirmā puslaika vidū radās pēc Antona Kurakina sekmīgi izpildītā soda sitiena, dzisa pēc līdzīgā situācijā ielaistiem vārtiem jau desmit minūtes vēlāk. Latvijas futbola čempionu FK Ventspils cīņa UEFA Čempionu līgas kvalifikācijas turnīrā beidzās jau pēc divām spēlēm pret Norvēģijas FK Molde, kam summā piedzīvots zaudējums ar 1:4.

Latvijas klubiem gan Eiropas kausu sezona turpināsies vismaz līdz ceturtdienai, kad otrās kvalifikācijas kārtas atbildes spēles līmeni zemākajā UEFA Eiropas līgas turnīrā aizvadīs Liepājas metalurga un Skonto futbolisti.

Pēc pirmajā spēlē Norvēģijā piedzīvotā 0:3 zaudējuma reti kuram bija šaubas par dueļa uzvarētāju, arī FK Ventspils trenerim Jurģim Pučinskam, kurš atzina, ka savā laukumā galvenais bija parādīt cienīgu sniegumu. FK Molde Ventspilī ieradās vien spēles dienā, jo Kurzemes pilsētā neesot bijis iespējams atrast naktsmītnes. Norvēģijas futbola leģenda Ūle Gunnārs Sulšērs bija devis atpūtu virknei savas vadītās komandas līderiem un ļāva sevi pierādīt jaunajiem spēlētājiem.

Jau no mača sākuma ventspilnieki centās pārņemt iniciatīvu, tiesa pirmās divdesmit minūtes ne pie vieniem vārtiem bīstamu epizožu nebija. Šķita, ka viena komanda nespēj, bet otra negrib kaut ko mainīt spēles mierīgajā ritējumā, taču to izjauca mājinieku veiksmīgā epizode 24. minūtē, kad soda laukuma tuvumā tika nogāzts uzbrucējs Vladislavs Kozlovs, bet soda sitienu no šīs labās pozīcijas realizēja malējais aizsargs Antons Kurakins. Uzreiz pēc tam tikai pāris centimetru pietrūka citam FK Ventspils jaunpienācējam Josukem Saito, lai vārtu priekšā apsteigtu viesu aizsargu un raidītu bumbu jau tukšos vārtos.

FK Molde futbolisti, sajutuši spēcīgās mājinieku emocijas, centās vairāk pieturēt bumbu, turklāt jau puslaika izskaņā pamanījās izpildīt savu galveno uzdevumu Ventspilī - gūt vārtus. Divcīņā ar Vitāliju Smirnovu krita viens no Norvēģijas komandas spēlētājiem, un Magnuss Eikrems, līdzīgi kā laiciņu iepriekš Kurakins, raidīja bumbu precīzi vārtu apakšējā stūrī.

Skaidrs, ka uzvarēt ar vismaz četru vārtu pārsvaru, kas bija nepieciešams pēc šī pavērsiena, ventspilniekiem nebija izredžu - to diezin vai spētu pat Barcelona -, tāpēc atlika ar godu pabeigt spēli un varbūt nopelnīt kādu punktu UEFA reitingā.

Neizšķirtu izdevās nosargāt, pateicoties vārtsargam Maksimam Uvarenko. Pirmkārt, jau viņa otrā puslaika vidū atvairītā 11 metru soda sitiena dēļ. Jāņem gan vērā, ka Ventspilī salīdzinājumā ar pirmo spēli redzējām pavisam citu FK Molde. To pašu komandu, taču ar gluži citu motivāciju un cīņassparu. Trešajā kvalifikācijas kārtā Norvēģijas čempioni cīnīsies pret Šveices FC Basel un Tallinas Flora dueļa uzvarētājiem. Pirmajā spēlē Igaunijā šveicieši uzvarēja ar 2:0, bet otrā cīņa otrdien vēlu vakarā notika Bāzelē.

Brīdinājumi: Badjautdinovs, Timofejevs - Kamarā
FK Ventspils: Uvarenko, Kurakins, Smirnovs, Badjautdinovs, Timofejevs, Pauļus, Giļmanovs, Saito Martiness, Turkovs (Žatkins 68.), Kozlovs (Agohs 88.)
FK Molde: Petersens, Linness, Vatshaugs, Hovlands, Rindarojs, Hestads, Eikrems (Kamarā 74.), Čukvu, Mostrēms (Tripičs 59.), Anžāns (Dantas 72.), Stamnestre
Tiesnesis: Simons Marčiņjaks (Polija)

Latvijas klubu sekmes Čempionu līgā pēdējos gados
2011 Skonto
2. kvalifikācijas kārta (summā 0-3 pret Krakovas Wisla)
2010 Liepājas metalurgs
2. kvalifikācijas kārta (summā 0-5 pret Prāgas Sparta)
2009 FK Ventspils
4. kvalifikācijas kārta (summā 6-1 pret F91 Dudelange, 2-2* pret Borisovas BATE, 1-5 pret FC Zurich)