Jau vēstīts, ka privātajam komersantam Vitronic Baltica pirms diviem gadiem bija pamatīgas problēmas ar fotoradaru projektu, jo, kārtojot formalitātes, izrādījās, ka vairākās vietās blakus esošie zemes īpašnieki nav devuši piekrišanu elektrības vadu ierakšanai viņu zemē, lai barotu iekārtu.
A. Korbe skaidroja, ka fotoradaru ieviešanas process notiek secīgi. Pagājušā gada augustā valdībā tika izskatīts informatīvais ziņojums par fotoradaru ieviešanu, un, pamatojoties uz šo ziņojumu, tika veikti grozījumi Ceļu satiksmes likumā, nosakot kompetences un procedūru mērierīču darbībai Latvijā.
Patlaban ir noslēdzies viens no pirmajiem praktiskā darba posmiem - izanalizēta situācija uz ceļiem, noteiktas un publiskotas pirmās 20 iespējamās mērierīču atrašanās vietas.
Pašreizējais un tuvākā laika darbs saistīts ar vairākiem konkrētiem jautājumiem, tostarp deleģēšanas līguma slēgšanu ar Valsts policiju, fotoradaru iepirkuma nolikuma pabeigšanu un izsludināšanu un infrastruktūras jautājumu turpmāko risināšanu.
Kā ziņots, lielākā daļa no 20 jaunajiem stacionārajiem fotoradariem atradīsies Rīgā un tās apkārtnē. Fotoradaru atrašanās vietas izvēlētas atbilstoši vairākiem kritērijiem, piemēram, pēc negadījumu skaita konkrētajā vietā, satiksmes intensitātes, bojāgājušo un cietušo skaita, infrastruktūras stāvokļa un citiem kritērijiem. CSDD valdes loceklis Jānis Golubevs aģentūrai LETA iepriekš atzina, ka iepirkumu procedūru par fotoradaru iegādi varētu organizēt martā vai aprīlī, bet paši fotoradari, ja būs labvēlīgi nosacījumi, uz ceļiem varētu parādīties rudenī.
Sākotnēji valdības ziņojumā bija minēts, ka ik gadu līdz 2017. gadam stacionāro fotoradaru iegādei un uzstādīšanai plāno tērēt 996 010 eiro jeb kopumā 4 980 051 eiro. J. Golubevs iepriekš atzina, ka šīs ir provizoriskas summas.
Laikraksts Dienas Bizness vēstīja, ka Lietuvas uzņēmums Fima, kam mūsu kaimiņvalstī ir līgums uz desmit gadiem par fotoradaru darbības nodrošināšanu, apsver iespēju piedalīties CSDD stacionāro fotoradaru iepirkumā Latvijā, taču lēmums vēl nav pieņemts. Uzņēmums 2008. gadā uzvarēja Lietuvas Ceļu administrācijas konkursā uz 10 gadiem par 150 fotoradaru izvietošanu un apkalpošanu.
Fima risinājumu departamenta direktors Roks Sleķis Dienas Biznesam uzsvēris, ka Lietuvā uzņēmumam tiek maksāts nevis par noķerto pārkāpēju skaitu, bet fiksēta summa par katru darbojošos radaru.