Lai informētu par sadarbības iespējām izglītības jomā un iepazītos ar tām Latvijā piedāvātajām inženierzinātņu un dabaszinātņu studiju programmām, kuru pārstāvji varētu iesaistīties kosmosa tehnoloģiju izstrādē, šonedēļ Latvijā ieradies EKA Izglītības nodaļas projektu vadītājs Antonio Kastro, kurš arī piedalīsies seminārā. Sadarbības līgums starp Latvijas valdību un Eiropas Kosmosa aģentūru tika noslēgts jau šīgada 23.jūlijā. Eiropas Kosmosa aģentūra ir galvenā organizācija Eiropā, kas koordinē to kosmosa tehnoloģiju attīstību, kas finansēta no publiskā sektora līdzekļiem. Noslēgtais līgums paredz arī savstarpēju sadarbību izglītības lauciņā - stipendiju piešķiršanu, ekspertu apmaiņu, kopīgu konferenču un simpoziju organizēšanu u.c.
Studentiem EKA piedāvā iesaistīties savos izglītības projektos, kas veltīti kosmisko lidaparātu konstruēšanai, kosmisko misiju plānošanai un tamlīdzīgām aktivitātēm. Aģentūra ir ieinteresēta sadarboties ar visu studiju līmeņu studentiem - sākot no bakalauriem, beidzot ar doktoriem. Tā kā kosmosa tehnoloģiju joma ir ļoti daudzpusīga un starpdisciplināra, tajā ir iespējas darboties jauniešiem, kas izvēlējušies visdažādākās studiju jomas - informācijas tehnoloģijas, elektroniku, elektrotehniku, enerģētiku, telekomunikācijas, materiālzinātnes, ķīmiju, matemātiku, fiziku u.c. Savukārt augstskolu mācībspēki sadarbībā ar aģentūru tiek aicināti sniegt studentiem interesantus pētniecības materiālus kursadarbu un studiju noslēguma darbu izstrādei.
Vairāk par ceturtdien plānoto semināru var uzzināt www.rtu.lv, savukārt par Eiropas Kosmosa aģentūras izglītības projektiem - www.esa.int/SPECIALS/Education/.