Uzbrucēju galā lietu kārtība ir atbilstoša rangam. Vadošās trīs vietas ieņem pirmās maiņas spēlētāji, bet visvairāk 19 (7+12) punktu ir pēdējo gadu Latvijas uzbrukuma līderim Aleksandram Ņiživijam. Sašas pienesumam būs liela nozīme arī sezonas turpinājumā. Jo īpaši, zinot, ka uzvarētāja liktenis itin bieži izšķiras pēcspēles metienu sērijā. Bet par «bullīšiem» Ņiživijam nevaicāju. Zinu, ka viņam jau apnicis atkārtot, ka katru reizi ir apsvērta ne tikai paša iespējamā darbība, bet ar acu kaktiņiem tiek mēģināts arī uztvert, kas padomā vārtsargam. Starp citu, tā jau ir augstākā pilotāža.
KHL pārtraukumā izdevās kārtīgi atpūsties?
Jā, ļoti labi, neko nedarīju.
Daži no komandas pat paguva apciemot tuviniekus Ziemeļamerikā. Vai arī biji izbraucis ārpus Latvijas?
Nē, bija iespēja ar ģimeni pabūt kopā Rīgā. Bērniem skolā vēl bija brīvdienas.
Esi izteicies, ka labāk spēlēt gandrīz ik pēc dienas, nekā pavadīt laiku nogurdinošos treniņos. Varbūt pārtraukumā neiebilstu Latvijas izlases sastāvā spēlēt kādā turnīrā?
Šoreiz gan ne. KHL čempionātā grafiks ir tik saspringts, ka atpūta ir labākais, ko var vēlēties.
Statistiku bieži pārlūko?
Ne visai. Reti kad ieskatos.
Tad varbūt nemaz nezini, ka šosezon vari pietuvoties personiskajam rekordam. 2006./2007. gadā Ņižņijnovgorodas Torpedo sastāvā Krievijas augstākajā līgā, kas ir otrā pēc spēku samēra, sezonā sapelnīji 46 punktus. Pērn KHL bija 36, bet patlaban jau, kad sezona vēl nav pusē, jau iekrāti 19 punkti.
Būs jāpacenšas. Paskatīsimies, kas beigās sanāks.
Kāpēc sezonas sākums ir tik ražīgs?
Es pat nezinu, laikam veicas (smejas).
Kā tomēr izskaidrosi, ka, spēlējot Krievijas superlīgas klubos Jaroslavļas Lokomotiv, Maskavas Dinamo un Permas Molot-Prikamje, nebiji tik rezultatīvs kā Rīgas Dinamo?
Partneri man vienmēr bijuši lieliski, jo īpaši Jaroslavļā. Liela nozīme bija tam, ka spēles laiks visiem četriniekiem sadalījās vienmērīgi. Arī noteikumi nebija tik bargi. Savulaik ļoti daudz spēlēja uz blokiem, ko tagad nedrīkst darīt. Pretspēlētājs tā paņēma spīlēs, ka bija grūti izrauties.
Turklāt Jaroslavļā pie trenera Pjotra Vorobjova uzbrucēji ar rezultativitāti nevarēja lepoties...
Tā bija. Ja nemaldos, iekrāti 40 punkti sezonā bija ļoti augsts rādītājs.
Kāda stila piekritējs ir Šuplers?
Ļauj mums spēlēt uzbrukumā, bet piekodina, lai visi kārtīgi strādātu arī savā zonā. Bez labas aizsardzības taču uzvaras neizcīnīt.
Piekrīti, ka komandas sniegums ir jūtami uzlabojies. Nav vairs spēļu, kurās Dinamo ilgstoši būtu iespiests aizsardzības zonā?
Spēlētāji ir sapratuši, ka šajā līgā cienīgi un pat ļoti cienīgi varam spēlēt ar visām komandām. Pārliecības iegūšana ir galvenais snieguma uzlabošanās iemesls.
Nogurumam ir liela ietekme uz spēļu rezultātiem?
Saspringtajā grafikā vairākās spēlēs tā arī bija, ka otrajai pusei pietrūka svaiguma. Tā zaudējām SKA un izbraukumā Severstaļ.
Kur ir Dinamo rezerves uzlabot sniegumu?
Ļoti nopietni jāpiedomā pie noraidījumu skaita samazināšanas. Spēlējot mazākumā, patērējām daudz spēka un arī pretinieks mūs par disciplīnas neievērošanu soda.
Kad uzbrucēji rezultatīvāko sarakstā apsteigs Ozoliņu?
Ja reiz NHL viņš sezonā iemeta gandrīz 30 ripu, tad KHL Sandim krāt punktus ir tīrais nieks. Viegli nebūs viņu apsteigt.