Proti, regulētie uzņēmumi ziedos no savas atļautās peļņas, kas tādējādi samazināsies, tādēļ varētu būt pamats prasīt tarifu paaugstinājumu. Tomēr regulators šādu iespējamību noliedz, jo katram gadījumam likumprojektā ietverta norma, ka ziedojumu summu nedrīkstēs ietvert tarifus pamatojošās izmaksās.
Zināmas bažas izskanēja arī par to, ka reizēm tā dēvētās sabiedriskā labuma organizācijas ir vienkārši «shēmoti» uzņēmumi, kas izveidoti legālai naudas noplūdināšanai. Tam oponēja Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vadītājs Vents Armands Krauklis: «Nevajag iedomāties, ka tādi lieli, nopietni uzņēmumi kā Latvijas gāze vai Latvenergo ziedos kaut kādai Pampāļu vecmāšu biedrībai.»
Šogad vien ir nodibinātas 127 jaunas sabiedriskā labuma organizācijas, no tām jaunākās - Emanuēls, Saules rats, Liepājas baltkrievu kopiena Mare un Kraukļa fonds, liecina Finanšu ministrijas informācija. Pērn šajā statusā nodibinātas un pašlaik turpina darboties 94 organizācijas.
Minētos likuma grozījumus Saeimā aktīvi virzīja a/s Latvijas gāze, kas pērn dažādām kultūras un sporta organizācijām ziedojusi 0,7 miljonus latu. Jaunie likuma grozījumi attieksies arī uz valsts un pašvaldību sabiedrisko pakalpojumu sniedzējiem, tomēr tiem ziedošanai nepieciešama Ministru kabineta atļauja.
Jāpiebilst, ka no 2011.gada ziedojumu saņēmēju loks ievērojami paplašināsies, ietverot arī Eiropas Savienībā un Eiropas Ekonomiskajā zonā esošās biedrības un sabiedriskā labuma organizācijas, informēja Saeimas komisija.