Rīgā +19 °C
Pirmdiena, 23. septembris
Vanda, Veneranda, Venija

Noraidījumu cena

Nenoturēja pretinieku līderus, kad viņiem pavērās iespēja spēlēt skaitliskajā vairākumā. Rīgas Dinamo KHL mājas spēlē zaudēja Helsinku Jokerit ar 3:4. Tas bija trešais zaudējums somu klubam trijās savstarpējās spēlēs. Čārlzs Genovejs, Lauris Dārziņš un Kristaps Sotnieks rīdziniekiem guva vārtus. Piektdien Arēnā Rīga spēle ar Habarovskas Amur.

Pirmajā periodā desmit minūšu un sešu sekunžu laikā rīdzinieki Jokerit vārtos sameta tikpat ripas, cik Slovan, SKA un Medveščak komandas kopā trijās iepriekšējās spēlēs. Tomēr iegūtais 3:1 pārsvars nebija pietiekošs, lai noliektu KHL spēlējošo Somijas klubu. Jau no pirmās minūtes Jokerit spēlēja aktīvu un ātru uzbrukuma hokeju, kāds nebūt nav raksturīgs viesos spēlējošajām KHL komandām. Tiesa, jau no paša sākuma bija arī redzams, ka Helsinku komanda mēdz apjukt savā aizsardzības zonā. Uz tā rēķina arī izdevās iegūt divu ripu pārsvaru, un rezultāta starpība varēja būt vēl lielāka, jo no tuvas distances meta Oskars Cibuļskis un situācijā divi pret vienu aizsargu nokļuva Miķelis Rēdlihs un Lauris Dārziņš.

Spēles gaita izmainījās, kad Rīgas Dinamo spēlētāji sāka pārkāpt noteikumus. Izpētot videoatkārtojumu, Gunāra Skvorcova gadījumā gan nevarēja saprast, kur spēles tiesneši ieraudzīja pārkāpumu. Izskatījās, ka pēc tam jau soģi cenšas izlīdzināt soda minūšu skaitu, bet ieguvēja no spēles nevienādos sastāvos bija Jokerit komanda, kura trīs reizes realizēja skaitlisko vairākumu.

Pēdējā trešdaļā Dinamo vārtos debitēja kanādietis Džefs Delorjē. Pēc laukumā pavadītajām divdesmit minūtēm par viņa varējumu pagaidām pāragri spriest. Vienīgajā ielaistajā ripā Delorjē nevar vainot, jo aizsargs Atte Juhtamā meistarīgi vārtu priekšā ievirzīja ripu vārtos. Jakuba Sedlāčeka nomainīšana arī laikam jau vairāk bija komandas sapurināšanas nolūkos, jo uz Jakuba rēķina varēja būt tikai trešā ripa pēc tālmetiena no zilās līnijas.

Pēc zaudējuma rīdzinieki noslīdēja uz pēdējo vietu Rietumu konferencē, jo līgas jaunpienācējs HK Soči izbraukumā ar 4:2 apspēlēja Minskas Dinamo.

Dinamo R 3
Jokerit 4

(3:1, 0:2, 0:1)
Dinamo R: Genovejs (M. Rēdlihs, Dārziņš, 8.), Dārziņš (Vidells, Jerofejevs, 11.), Sotnieks (Vidells, Jerofejevs, 18.)
Jokerit: Rita (Jākola, 7.), Umarks (Lajunens, Koukals, vair., 23.), Mozess (Umarks, Koukals, vair., 32.), Juhtamā (Umarks, Koukals, vair., 48.)
Dinamo R: Sedlāčeks (no 40:00. Delorjē); K. Rēdlihs - Cibuļskis, M. Rēdlihs - Vidells - Dārziņš, Jurčina - Sotnieks, Cipulis - Vilsons - Hosa, Genovejs - Jerofejevs, Skvorcovs - Bičevskis - Meija, Indrašis - Džeriņš - Bukarts
Metieni: 24:23 (8:7, 6:13, 10:3)