Oslo koncertzālē Spektrum Arena notikušajā pasākumā ieradās aptuveni 6000 cilvēku, viņu vidū valsts augstākās amatpersonas, uzbrukumos bojāgājušo radinieki un izdzīvojušie, glābšanas dienestu darbinieki un policisti, kuri strādāja uzbrukumu vietās. Koncertu ar savu klātbūtni pagodināja arī Somijas un Īslandes prezidenti, Zviedrijas kroņprincese Viktorija un Dānijas kroņprincis Frederiks.
Koncerta ievadā klātesošos uzrunāja Norvēģijas karalis Haralds un premjerministrs Jenss Stoltenbergs. Pirms koncerta, kurā uzstājās valstī populārākie mūziķi, arī pasaulslavenā popgrupa A-Ha, karaliskā ģimene un vairāki valdības ministri nolika ziedus pie Oslo katedrāles.
Cilvēki uzskata, kā šāds pasākums ir nepieciešams, lai norvēģi var pārtraukt sēras un dzīvot tālāk. «Ir vajadzīgs tāds noslēdzošs piemiņas pasākums,» 21 gadu vecais Adrians Prakons, kurš tika ievainots apšaudē Ūteijas salā, sacīja sarunā ar aģentūru Reuters. «Tajā pašā laikā to ir grūti nosaukt par noslēdzošu, jo mēs visu laiku turpināsim atcerēties notikušo. Katru dienu, katru gadu. Šajā brīdī mēs varētu vienoties par nosacīta punkta pielikšanu, lai varētu dzīvot tālāk.»
Piektdien un sestdien Ūteijas salu, kur galēji labējais ekstrēmists Anderss Bērings Breivīks nošāva 69 cilvēkus, apmeklēja nogalināto tuvinieki un cilvēki, kam slaktiņā izdevās izdzīvot. Kopumā abas dienas uz salu tika nogādāti 1550 cilvēku.
Nogalināto ģimenes locekļiem tika parādītas vietas, kur viņu mīļie zaudēja dzīvību, bet dzīvi palikušie vēlreiz atcerējās šausmas, ko viņiem tur nācās piedzīvot.
Viena no izdzīvojušajām - Stīne Renāte Hoheima stāsta, ka vissmagāk bijis redzēt vietas, kur tika nogalināti viņas draugi. «Mēs gājām no vietas uz vietu, kur tika nogalināti mūsu draugi, minūti paklusējām un centāmies atcerēties labos mirkļus, kas piedzīvoti kopā ar viņiem. Tas bija ļoti grūti, es domāju, ka nav iespējams aprakstīt šo sajūtu,» jauno sievieti citē aģentūra AP.