Otrdiena, 24. septembris
Agris, Agrita

Nosargāja iegūto pārsvaru

Pavērsieniem bagātā cīņā Latvijas čempionu titulu nedēļas nogalē izcīnīja RTU/Robežsardzes volejbolisti, kuri sestdien neizmantoja iespēju pabeigt sēriju savā laukumā, bet jau dienu vēlāk spraigā spēlē tika pie nepieciešamās trešās uzvaras Biolars/Jelgavas laukumā.

Pēc tam kad rīdzinieki itin pārliecinoši uzvarēja pirmajās divās finālsērijas spēlēs, vairākums prognozēja sērijas beigas jau trešajā cīņā sporta namā Daugava. Tā neuzskatīja Biolars/Jelgavas volejbolisti, kuri nedēļas laikā bija atjaunojuši gan fiziskos, gan emocionālos spēkus un izmantoja to, ka rīdzinieki, šķiet, nebija gatavi tik nopietnam pretsparam. Pēc pārliecinoši uzvarētiem pirmajiem diviem setiem jelgavnieki gan zaudēja nākamos divus, tomēr nesalūza un izšķirošajā, piektajā, setā nospēlēja gandrīz bez kļūdām, atjaunojot intrigu cīņā par titulu. «Gribējām viņus apspēlēt ar vēlēšanos vien, bez galvas. Ar to ir par maz. Volejbolu spēlē ar rokām un kājām, taču vinnē ar galvu,» neapmierināts ar RTU/Robežsardzes spēlētāju sniegumu, īpaši disciplīnas ievērošanu laukumā, bija komandas galvenais treneris Raimonds Vilde. Viņš jau pēc sērijas otrās spēles brīdināja, ka sērijas turpinājums nebūs vienkāršs, jo Biolars/Jelgavas volejbolistiem vairs nebija ko zaudēt, bet rīdziniekus varēja iegāzt pašpārliecinātības velniņš. «Tieši tāpēc pirms spēles runājām, ka ir jāspēlē divreiz labāk nekā pirmajās divās spēlēs. Nedrīkstējām cerēt, ka viņi spēlēs tikpat neveiksmīgi kā iepriekš, taču laikam līdz galam tam nenoticējām,» sacīja Vilde. Viņš gan uzsvēra, ka neesot pamata celt paniku, jo sērijā līdz trim uzvarām pārsvars joprojām palika rīdziniekiem.

Skaidrs, ka gūtais panākums Biolars/Jelgavas komandai deva motivācijas spārnus, lai censtos sēriju pagarināt līdz pat izšķirošajai cīņai, taču mājiniekus Zemgales Olimpiskajā centrā iegāza līdzīgā cīņā zaudētais pirmais sets, turklāt komanda palika bez viena no līderiem - Edgara Baika. Pagājušā gada čempionu galvenajam trenerim Jurijam Deveikum gan izdevās sekmīgi pārkārtot sastāvu, lai radītu vēl vienu pavērsienu - Biolars/Jelgava ļoti pārliecinoši uzvarēja trešo setu un bija labā pozīcijā, lai izlīdzinātu rezultātu spēlē, taču ceturtā seta galotnē neizmantoja savas izdevības. Izšķirošajos brīžos trīs reizes pēc kārtas RTU/Robežsardzes bloks «noķēra» Ēriku Voroņko, kas arī nodrošināja nepieciešamo uzvaru setā, spēlē un visā sērijā. «Pietrūka stabilitātes,» pēc spēles atzina viens no visvairāk pieredzējušajiem Biolars/Jelgavas volejbolistiem Austris Štāls. Viņš arī apstiprināja, ka sērijas sākumā iegriezis smagais pusfināls, pēc kura nebija viegli laikus atjaunot zaudētās emocijas.

LČ finālsērijas 3. spēle

RTU/Robežsardze - Biolars/Jelgava 2-3 (19:25, 21:25, 25:17, 25:22, 11:15). RTU/Robežsardze: Točs 20, Jirgensons 18, Vanags 12; Biolars/Jelgava: Baiks 20, Aukmanis 15, Voroņko 15

LČ finālsērijas 4. spēle

Biolars/Jelgava - RTU/Robežsardze 1-3 (25:27, 19:25, 25:14, 22:25). Biolars/Jelgava: Levinskis 18, Voroņko 14, Ozoliņš 12; RTU/Robežsardze: Točs 18, Vanags 12, Jirgensons 9
Sērijā ar 3-1 uzvar RTU/Robežsardze