Ziņu aģentūra BNS piektdien vēstīja, ka starp nozagtajām lietām bijusi arī plaši zināmā vairākus gadus izmeklētā desmitgadīgās dobelnieces Diānas Kozlovskas slepkavības lieta, kurā tikai šovasar apsūdzības uzrādīja meitenes mātei un viņas draugam. Ģenerālprokuratūras preses sekretāre Laura Pakalne norāda - «par konkrētām lietām komentārus nesniegsim». Prokuratūrai bija noslēgts līgums ar SIA Rīgas apsardze, ēkā ir uzstādīta signalizācija, taču sargi uz vietas tur neatrodas, stāsta L. Pakalne. Ielaušanās prokuratūras ēkā Jelgavā notikusi naktī uz otrdienu, neilgi pēc pusnakts apsardzes firma saņēmusi izsaukumu, taču, «kad ieradās, neko neatklāja,» stāsta L. Pakalne. Tikai otrdienas rītā darbinieki atklāja, ka kāds iekļuvis ēkā un nozadzis krimināllietas. Lietas tiek glabātas seifos. Policija sākusi kriminālprocesu par zādzību, ja tā izdarīta, iekļūstot dzīvoklī vai citā telpā.
Zemgales tiesas apgabala virsprokurors Dainis Mālmanis norādīja, ka noziegums ir ļoti nopietns, jo visas viņa vadītajā iestādē izmeklētās lietas saistītas ar smagiem noziegumiem, vēsta portāls Zemgales ziņu portāls zz.lv.
Jautāta, kā vajadzētu rīkoties krimināllietu materiālu zādzību gadījumā, Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes dekāne Kristīne Strada-Rozenberga saka - «iespēju robežās atjaunot lietas» un piebilst - tās ir nepatīkamas situācijas, ja jāatjauno visa lieta. Var gadīties, ka ir tādi lietas materiāli, ko nevar atjaunot. Iespējams, jāveic atkārtotas pratināšanas, var iztrūkt kratīšanas protokolu - tad tie jāpieprasa personām, pie kurām veikta kratīšana. K. Strada-Rozenberga arī atklāj - kad lieta nosūtīta uz tiesu, tad gatavo kopijas, taču likumi nenosaka, ka izmeklēšanas procesa laikā krimināllietām tādas būtu jāveic. Galvenie lietu dokumenti gan parasti ir uzraudzības lietā - pie uzraugošā prokurora. Tiesa, nav zināms, vai Ģenerālprokuratūrā nav kādas iekšējas prasības, ka, piemēram, svarīgi protokoli ir jākopē. L. Pakalne skaidro, ka šādu informāciju Ģenerālprokuratūra nekomentē.
Kriminālprocesa likuma 383. pants par zudušas krimināllietas atjaunošanu vēsta: ja krimināllieta ir zudusi, prokurors vai tiesa pieņem lēmumu par tās atjaunošanu un, ja nepieciešams, to nodod izmeklēšanas iestādei. Kā arī - krimināllietas materiālus atjauno, izgatavojot attiecīgo dokumentu kopijas, ja tās iespējams iegūt, un no jauna veicot nepieciešamās procesuālās darbības. Tieslietu ministrijas pārstāve Līga Brice Dienai saka - ministrijā nav skatīts jautājums par to, ka varētu ieviest praksi, ka lietas būtu turpmāk jākopē - «iestādei ir jānodrošina drošība».