Eksplozijā gājuši bojā vismaz divi, bet ievainojumus guvuši vairāk nekā 15 cilvēku. Lai gan neviena ekstrēmistu organizācija vairākas stundas pēc sprādziena nebija uzņēmusies atbildību, policija bija pārliecināta, ka notikušais ir terora akts, kura mērķis, visticamāk, bijis Norvēģijas premjerministra Jensa Stoltenberga birojs.
Likumsargi izteica aizdomas, ka jaudīgā sprāgstviela bijusi ievietota automašīnā.
Policija arī informēja, ka premjera pārstāvētās Darba partijas jauniešu sanāksmē Oslo nomalē kāds policista uniformā ģērbies vīrietis atklājis uguni, sašaujot vismaz piecus cilvēkus. Nebija zināms, vai incidentā ir kāds bojāgājušais.
«Bija sprādziens, tā noteikti bija bumba. Cilvēki panikā skrēja. Es saskaitīju vismaz desmit ievainotos,» stāstīja kāda aculieciniece, kura dažas minūtes pēc notikušā devās garām valsts iestāžu rajonam.
Eksplozija bija tik spēcīga, ka tā izsita gandrīz visus logus 17 stāvu augstajai Norvēģijas valdības ēkai, kas atrodas pašā Oslo centrā.
Cieta arī vairākas blakus esošās ministrijas, piemēram, Naftas ministrijas ēkā izcēlās ugunsgrēks. Pēc notikušā tuvējā apkaimē vairāku desmitu metru rādiusā mētājās stiklu lauskas un metāla atlūzas, vēsta Reuters.
Sprādziena brīdī tuvējās ielās atradās daudz cilvēku, tomēr ne tik daudz kā, piemēram, kādā jūnija vakarā, jo jūlija vidus Norvēģijā ierasti ir atvaļinājumu laiks, kad tūkstošiem valsts iestādēs strādājošo izbrauc no Oslo.
Pēc traģēdijas pilsētas centrā cilvēkus gandrīz nemanīja, jo policija izplatīja aicinājumu cilvēkiem bez vajadzības tur neierasties.
J. Stoltenbergs Norvēģijas telekanālam TV2 sacīja, ka viņš ir sveiks un vesels, cietušo vidū neesot arī citi valdības locekļi, kuri pēc sprādziena esot nekavējoties pametuši Ministru kabineta ēku. Vaicāts, kur viņš atrodas, premjerministrs atbildēja, ka nevarot to atklāt, jo tā lūgusi policija.
Sprādziens Oslo noticis nedēļu pēc tam, kad Norvēģijas Ģenerālprokuratūra izvirzīja apsūdzības terorismā kādam Irākā dzimušam islāma garīdzniekam, kurš draudēja sarīkot uzbrukumus norvēģu politiķiem, ja viņu deportēs no valsts, vēsta aģentūra AP. Bet pirms nepilna gada Norvēģijas policija arestēja trīs vīriešus, kuri tika turēti aizdomās par saistību ar teroristisko organizāciju Al Qaeda un plāniem sarīkot terora aktu.
NATO dalībvalsts Norvēģija līdz šim ir saņēmusi draudus par iespējamiem uzbrukumiem saistībā ar tās dalību militārajās operācijās Afganistānā un Lībijā.