Sinta Ozoliņa-Kovala,
Kas sekmēja tik augsta rezultāta sasniegšanu?
Konkurentes sektorā un fantastiskā atmosfēra tribīnēs. Savu skatītāju priekšā vienmēr ir patīkamāk startēt, kad latviešu acs vēro no malas.
Bija nojausma, ka būs tik tālu metienu sērija?
Cerēju uz pasaules čempionāta A normatīvu (62,00 metri - aut.), bet personiskais rekords ir patīkams pārsteigums. Tagad ir iegūta pārliecība, ka varēšu līdzvērtīgi spēkoties ar pasaules labākajām šķēpmetējām, kuras regulāri sasniedz rezultātu 65-66 metru robežās.
Pēc bērna piedzimšanas beidzot ir progress?
Jā, man tas viss prasīja krietnu pacietības devu. Četrus gadus turpināju nopietni trenēties, un beidzot ir patiešām labs rezultāts.
Šosezon treniņu plānos tika veiktas korekcijas?
Ar treneri (Valentīnu Eiduku - aut.) būtiski neko nemainījām, tikai niansēs. Tas attiecināms uz visu - gan treniņu plāniem, gan dzīvesveidu un uzturu. Ar gadiem vairāk gan ieklausos, ko man signalizē ķermenis.
Kādi šoreiz bija signāli - ka varēja būt arī labāks rezultāts?
Tehniskajā izpildījumā bija nianses, kas varēja būt izpildītas labāk. Varēja arī vējiņš iepūst, tad arī būtu vēl labāks rezultāts. Bet nav ko sūdzēties, jo sērija šoreiz patiešām sanāca nepeļama.
Šosezon ir stabili metieni pāri 60 metru atzīmei...
Tāds arī bija mūsu mērķis - iegūt lielāku stabilitāti. Sezonas sākums bija Āzijā, kur man ļoti patīk startēt, jo īpaši Pekinas olimpiskajā stadionā.
Kas tagad mainīsies pēc A normatīva sasniegšanas?
Vairs nebūs jākoncentrējas uz konkrēta rezultāta sasniegšanu. Varēšu atbrīvotāk gatavoties mačiem un arī sacensībās mest bez papildu spiediena.
Kad paredzētas nākamās sacensības?
Tās būs īpašas, jo 6. jūnijā Dimanta līgā Romā pirmo reizi startēs trīs Latvijas šķēpmetējas (arī Madara Palameika un Līna Mūza - aut.). Pēc tam 9. jūnijā startēšu Marokas pilsētā Rabātā.