Otrdiena, 24. septembris
Agris, Agrita

Pamatspēkiem trūka atbalsta

Sešas minūtes pirms spēles beigām atjaunojuši jau teju zudušo intrigu, VEF Rīga basketbolisti galotnē tomēr nespēja salauzt Ļubercu Triumf pretestību un piedzīvoja zaudējumu 78:89 svarīgā cīņā par trešo vietu Vienotās līgas B grupā. Pamatturnīra pēdējās četrās spēlēs jācenšas noturēt ceturto pozīciju, lai izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā iegūtu sava laukuma priekšrocības.

Neilgi pirms spēles pret Triumf rīdzinieku sastāvu papildināja iepriekš BK Valmiera izīrētais centra uzbrucējs Viktors Iļjins. Tas gan neatrisināja mājinieku «īsā soliņa» problēmu, jo nācās iztikt bez rezerves saspēles vadītāja Ingus Jakoviča, turklāt ierobežots spēles laiks bija Latvijas izlases uzbrucējam Rihardam Kuksikam, kurš joprojām neesot atguvis optimālu fizisko kondīciju pēc ilgstošas lauztā pēdas kaula ārstēšanas, turklāt pie palielinātās slodzes par sevi likuši manīt ceļgali. Jāatceras, ka samērā nesen komandu atstāja arī viens no tās pamatspēlētājiem Kenans Bajramovičs, tāpēc pret Triumf teju visu spēles smagumu nācās iznest sešiem komandas līderiem. Zīmīgi, ka pretinieku komandas rezervisti guva 46, bet rīdzinieku rezervisti - 6 punktus.

Vislielāko pārsvaru viesi guva tieši groza apakšā, kur, pēc VEF Rīga galvenā trenera Ramūna Butauta vārdiem, Latvijas čempionvienība vēl nav paguvusi pārkārtoties pēc Bajramoviča aiziešanas.

Pirms pēdējās ceturtdaļas viesiem bija 11 punktu pārsvars, taču to nepilnās četrās minūtēs izdevās dzēst, pateicoties rīdzinieku snaiperiem - pēc kārtas no tālienes trāpīja Daniels Brauns, Kristaps Janičenoks un Artūrs Bērziņš, panākot izlīdzinājumu (71:71). Diemžēl jau uzreiz pēc tam tika pieļautas vairākas kļūdas aizsardzībā, atstājot brīvus pretinieku spēlētājus, kuri savas iespējas aukstasinīgi izmantoja, atjaunojot pārsvaru. VEF Rīga basketbolistiem nācās steigties, taču tas noveda vien pie kļūdām, kas vēl vairāk attālināja komandu no iespējas gūt panākumu. «Paši radījām sev problēmas gan aizsardzībā, gan uzbrukumā, pieņemot grūti izskaidrojamus lēmumus. Pārāk nervozi spēlējām,» sarūgtināts bija Ramūns Butauts. «Panācām izlīdzinājumu, taču uzreiz minūtes laikā ielaidām divus tālmetienus, tā uztaisījām sev mīnus astoņi. Triumf aizsardzība izjauca mūsu saspēli, neļāva kustināt bumbu. Nevaru teikt, ka spēlētāji nevēlējās uzvarēt, taču arī nedega līdz galam.»

Zaudējums pret tiešajiem konkurentiem rīdziniekiem atņēmis labu iespēju iegūt trešo vietu apakšgrupā, kas izslēgšanas turnīrā ļautu sacensties pret otras grupas sesto spēcīgāko komandu. Pamatturnīra izšķirošais cēliens turpināsies ar četrām cīņām pret tuvākajiem sekotājiem, kuri apdraud Latvijas čempionu vietu izslēgšanas turnīrā. Vispirms izbraukumā jāspēlē pret Samāras Krasnije kriļja, Volgogradas Krasnij oktjabr un Klaipēdas Neptūnas, bet grupu turnīru rīdzinieki noslēgs savā laukumā pret Jāņa Blūma pārstāvēto Astana. Viss ir pašu vefiešu rokās, lai ne tikai nosargātu vietu B grupas labāko sešiniekā, bet arī izcīnīto ceturto vietu un sava laukuma priekšrocības astotdaļfinālā.