«2012. gada decembrī rīdzinieki apkurei un karstā ūdens sagatavošanai patērējuši 395,1 tūkstoti megavatstundu, kas ir vidēji par 34% vairāk nekā 2011. gada decembrī, kad siltumenerģijas patēriņš bija 294,6 tūkstoši megavatstundu,» norāda a/s Rīgas siltums (RS) pārstāve Jana Roze. Rēķinu pieaugumu ietekmējusi gaisa temperatūra. Visā Latvijā 2012. gada decembrī vidējā āra gaisa temperatūra bijusi aptuveni par sešiem grādiem zemāka nekā gadu iepriekš. Arī dabasgāzes tirdzniecības cena gada laikā ievērojami augusi - cena decembrī, salīdzinot ar 2011. gada decembri, pieaugusi par 31%. RS pārstāve norāda, ka uzņēmuma noteiktajā siltumenerģijas tarifā 82% no izmaksām veidojot tieši dabasgāzes cena. Uzņēmums aprēķinājis, ka 2012. gada decembra siltuma rēķini esot vidēji par 63% lielāki nekā gadu iepriekš.
Āra gaisa temperatūras pazemināšanās par 7,2 grādiem un tarifa pieaugums par 16,7% 2012. gada decembrī arī Ventspilī radījis apkures rēķinu pieaugumu par 69%, salīdzinot ar 2011. gada decembri, aģentūrai LETA norāda Ventspils siltuma pārstāve Inga Aulmane.
Ogres novada pašvaldības aģentūras Mālkalne pārstāve Gundega Deģe Dienai skaidro, ka Ogrē vidējā mainīgā maksa decembrī ir Ls 1,12/m2, maksimālā - Ls 1,41, bet vismazāk par apkuri maksās jaunā projekta mājā Zaķu ielā 1 - Ls 0,62/m2, saka G. Deģe. Vaicāta par nākotnes prognozēm, G. Deģe norāda - viss atkarīgs tieši no gāzes cenas.
«2012. decembrī Liepājas enerģijas klienti izlietojuši par 35% vairāk siltumenerģijas nekā gadu iepriekš,» saka uzņēmuma pārstāve Līga Ratniece. Maksa par apkuri decembrī Liepājā bija no Ls 0,39 līdz pat diviem latiem par kvadrātmetru. Siltumenerģijas tarifs visiem esot vienāds - Ls 46,06 par megavatstundu plus PVN. Tarifs esot «rūpīga darba rezultāts», jo tas esot jau trešais tarifa samazinājums Liepājā pēdējos divos gados. Tas izdevies, rekonstruējot siltumenerģijas pārvadus un sadales tīklus, kā arī izbūvējot biokoģenerācijas staciju, kas saražo 20% no visas nepieciešamās siltumenerģijas.
SIA Rēzeknes enerģija izpilddirektors Rihards Melnis, līdzīgi kā citi aptaujātie, norāda uz atšķirīgo vidējo gaisa temperatūru un uzsver, ka izmaksas «ietekmē katrs grāds». R. Melnis lēš, ka izmaksu pieaugums varētu būt «labi ja 30%». Viņš norāda, ka Rēzeknes centra dzīvojamajā rajonā lielākie maksājumi ir ap diviem latiem par kvadrātmetru, mazākie - ap latu.