Pagājušās nedēļas nogalē īpašā sanāksmē Jaroslavļā Krievijas prezidenta pilnvarotais pārstāvis Centrālajā federālajā novadā (tajā ietilpst arī Maskava) Aleksandrs Bergalovs, kā arī prezidenta pārvalžu vadītāji brīdinājuši gubernatorus, ka laicīgi jāizpilda prezidenta rīkojumi par sagatavošanos svinībām.
To vidū ir kara veterānu nodrošināšana ar dzīvokļiem, memoriālu un piemiņas plākšņu sakārtošana. Visu reģionu administratīvajos centros obligāti ir jāiededzina Mūžīgā uguns. Tulas gubernators Vladimirs Gruzdevs sanāksmē ziņoja, ka viņa reģionā tikšot uzcelts piemineklis valsts drošības dienestu pārstāvjiem, kas darbojušies Lielā tēvijas kara laikā. Šis piemineklis būšot valstī vienīgais piemineklis čekistiem, pie kura tiks iededzināta Mūžīgā uguns.
7. novembrī Sarkanajā laukumā Maskavā jau notika jubilejas pasākumu plānu ievadoša parāde par godu 1941. gadā notikušajai parādei, savukārt Samarā notika kaujas par Maskavu rekonstrukcija. Pasākumu kulminācija paredzēta uzvaras parādē nākamā gada maijā, taču parādes ar kara tehnikas izmantošanu un karaspēka soļošanu paredzētas visā valstī. Aizsardzības ministra vietnieks Nikolajs Pankovs pavēstīja, ka uzvaras parāde notiks bezprecedenta mērogā un būs «visvarenākā parāde Krievijas jaunlaiku vēsturē». Prezidenta sabiedrisko projektu pārvaldes vadītājs Pēvels Zeņkovičs uzsvēra, ka uzvaras gadadienas parādei būs «ilgtermiņa efekts patriotiska noskaņojuma saglabāšanā. Jāsasniedz mērķis, kad Krievijas tautas varoņdarba varenums jaunatnei kļūst par vienu no kultūras kodiem, par nacionālās identitātes sastāvdaļu».
Televīzijas Pervij kanal ģenerāldirektora padomnieks Aleksandrs Iļjins atzīmēja, ka tagad, kad «benderovščina un neonacisti paceļ galvu, cīņa pret fašismu un nacismu nebeidzas». TV sākšot projektu par kara un mūsdienu bērniem Pote pret fašismu.