Rīgā 0 °C
Pirmdiena, 30. septembris
Menarda, Elma, Elna

Paragvajai nervi stiprāki

Pasaules kausa izcīņas 2010. gada finālturnīra pirmajā spēlē, kurā nevienai no komandām 120 minūšu laikā neizdevās gūt vārtus, stiprāki nervi izrādījās Paragvajas futbolistiem. Pēcspēles sitienu sērijā paragvajieši ar 5:3 pārspēja Japānu un pirmo reizi vēsturē iekļuva ceturtdaļfinālā.

Paragvajiešu ceļš pretī Pasaules kausam astotdaļfinālā bija aprāvies 1986., 1998., un 2002. gadā, bet japāņi vienīgo reizi tik tālu bija tikuši savā laukumā 2002. gadā. Abu komandu futbolistiem bija liela vēlme beidzot pārvarēt šo barjeru, tāpēc nepārsteidza abpusēji piesardzīgā spēle bez nopietniem vārtu gūšanas momentiem. Nedaudz bīstamāk uzbruka par favorītiem uzskatītie paragvajieši, taču arī Japānas komandai pretuzbrukumos bija iespējas izcelties. Tuvāk papildlaika beigām vairāk spēka bija atlicis dienvidamerikāņiem, taču pietrūka sapratnes uzbrukumā un prasmes uzlauzt masīvo japāņu aizsardzību. Interesanti, ka kopš 1990. gada katrā Pasaules kausa finālturnīrā tieši viena astotdaļfināla spēle noslēgusies pēcspēles sitienu sērijā.

Šoreiz veiksmīgāki bija Paragvajas futbolisti, kuri realizēja visus piecus sitienus. Pa vārtu pārliktni trāpīja japānis Juidzi Komano, bet pēc piektā precīzā paragvajiešu sitiena sērijas iznākums bija izšķirts - 5:3. Paragvaja ir ceturtā Dienvidamerikas komanda, kas iekļuvusi ceturtdaļfinālā, - tas ir jauns Pasaules kausu rekords. «Protams, uz Pasaules kausa izcīņu ieradāmies ar saviem sapņiem un turpinām strādāt, lai tos piepildītu, - joprojām esam turnīrā! Esam daudz strādājuši pie bumbas kontroles, jo domāju, ka šis elements ir viena no mūsu panākumu atslēgām,» sacīja paragvajiešu treneris Herardo Martino. Pēdējais ceturtdaļfinālists otrdien vēlu vakarā noskaidrojās Portugāles un Eiropas čempiones Spānijas spēlē. Šī pāra uzvarētājs spēlēs ar Paragvaju.

Paragvaja 0 (5)
Japāna 0 (3)

Pēcspēles sitienos ar 5:3 uzvar Paragvaja
Pasaules kausa astotdaļfināls
Brīdināti: Rivjeross, Nagamoto, Endo, Macui, Honda. Tiesnesis: Franks De Blekere (Beļģija).