Piemēram, IZM administrācijā 97 darbiniekiem pērnā gada decembrī izmaksāti atvaļinājuma pabalsti un veiktas sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas kopumā par vismaz 21 073 latiem, lai gan ierēdņi tajā mēnesī atvaļinājumā nav devušies. «Atvaļinājuma pabalsti gada beigās tika izmaksāti darbiniekiem, kuri 2012. gada laikā izmantoja ikgadējo atvaļinājumu, bet naudu uzreiz nesaņēma, jo dotācijas ieņēmumos pietrūka līdzekļu,» skaidro IZM pārstāve Inta Stīpniece.
Savukārt VK Pirmā revīzijas departamenta direktore Ieva Braunfelde Dienai atklāj, ka saskaņā ar Valsts un pašvaldību amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumu kompensācijas izmaksājamas pirms došanās atvaļinājumā: «Pieņemu, ka ministrija gada nogalē sarēķināja, cik līdzekļu atlicis, un nolēma tos šādā veidā nelaist zudumā.»
Tāpat I. Braunfelde norāda, ka IZM padotības iestādēs daudziem darbiniekiem tiek piemērota summētā darbalaika uzskaite, taču revīzijā konstatēts, ka piemaksas par virsstundām ne vienmēr aprēķinātas un izmaksātas. Piemēram, Smiltenes Valsts tehnikumā divi darbinieki par nostrādātajām virsstundām nav saņēmuši atlīdzību kopumā vismaz 1331 lata apmērā.
Revīzija atklājusi arī, ka vairākās izglītības iestādēs dienesta auto tiek izmantots ne tikai darba pienākumu veikšanai. Tāpat nelikumības konstatētas skolu veiktajos iepirkumos - Rīgas Amatniecības vidusskola pērn noslēgusi vairākus līgumus par pakalpojumiem vismaz 38 978 latu apmērā, pirms tam neveicot iepirkuma procedūras. Problēmas izglītības iestādēm bijušas arī ar Eiropas Savienības finansēto projektu īstenošanas nosacījumu ievērošanu, kā dēļ no valsts budžeta nācies piešķirt papildus 376 154 latus.
Savukārt par divās skolās konstatētiem likumu pārkāpumiem VK informējusi Ģenerālprokuratūru. Kandavas Valsts lauksaimniecības tehnikuma direktors veicis darbības, kas rada aizdomas par 4093 latu piesavināšanos, bet Murjāņu Sporta ģimnāzijas direktora darbība radījusi aizdomas, ka izšķērdēti līdzekļi 3100 latu apmērā. IZM par to pieprasījusi paskaidrojumus un lems par dienesta pārbaudes ierosināšanu.
I. Braunfelde Dienai atklāj, ka citās ministrijās tik liela apmēra pārkāpumi nav konstatēti. Izglītības un zinātnes ministrijā revīzija veikta administrācijā un 27 padotības iestādēs, kā rezultātā VK sniegusi 16 ieteikumus, ko IZM apņēmusies ieviest līdz gada beigām.