Šis gadījums ir kļuvis par pārbaudījumu _Vienotībā_ esošajām partijām. Proti, ir viegli augstu turēt ētikas un godaprāta karogu, kamēr netiek apšaubīta pašu rindās esošo politiķu morālā stāja. Un no cilvēciskā viedokļa, protams, ir saprotama arī vēlme kaut kā attaisnot savus biedrus, kas pamanījušies «sataisīt ziepes».
Premjers Valdis Dombrovskis (Vienotība), vaicāts par savu ilggadējo partijas biedreni Bendrāti, aprobežojies ar aizbildinājumu par veciem komercdarījumiem un mierinājis, ka ar Bendrātes politisko darbību šiem darījumiem nav nekāda sakara. Protams, jācer, ka premjeram ir taisnība, ka Lembergs nav prasījis no Bendrātes kādus «pakalpojumus», ko viņa būtu varējusi veikt, ieņemot 8. un 9. Saeimas deputātes amatu, vai arī Bendrāte šādu «pakalpojumu» sniegšanu ir atteikusi. Taču, no otras puses, ņemot vērā to, ka Bendrāte 1997. gadā ir izdarījusi Lembergam pakalpojumu un, pamatojoties uz trasta līgumu, gadiem ilgi ir pārstāvējusi viņa intereses Kurzemes radio, par politiķes neatkarību no trasta devēja ir pamats šaubīties.
Turklāt, ieskatoties Bendrātes iesniegtajās valsts amatpersonas deklarācijās, rodas pamats apšaubīt tajās sniegto ziņu patiesumu. Jau kopš 2002. gada, kad Bendrāte pirmo reizi tika ievēlēta Saeimā, viņa iesniegtajās deklarācijās uzrādījusi sev piederošas Kurzemes radio kapitāldaļas. Tās pašas, kas, kā izriet no atklātībā nonākušā trasta līguma, patiesībā pieder Lembergam. Bendrātes iesniegtajās ikgadējās amatpersonas deklarācijās ir atrodamas ziņas gan par atmaksātu iedzīvotāju ienākuma nodokļa pārmaksu 165, 82 latu apmērā, gan par uzkrājumiem pensiju 3. līmenī, gan par ienākumiem no telpu iznomāšanas. Toties par trasta līguma esamību vismaz deklarāciju publiskojamajā daļā nav minēts ne pušplēsta vārda.
Kāpēc tas ir svarīgi? Tāpēc, ka nepatiesu ziņu sniegšana valsts amatpersonas deklarācijā ir krimināli sodāms nodarījums.