LU Satversmes sapulci veido 300 dalībnieku, no kuriem lielākā daļa, divas trešdaļas, pārstāv akadēmisko personālu. Tāpat tajā piedalās 75 studējošo pārstāvji un 25 - vispārējā personāla. «Esmu izlēmusi,» saka Satversmes sapulces dalībniece Humanitāro zinātņu fakultātes studente Agija Ābiķe. Viņa atzīst, ka viedokli pirmsvēlēšanu periodā esot mainījusi, līdzīgi varētu būt arī citiem studentiem. «Daudz ko deva debates, katram ir savi informācijas avoti, sarunas kuluāros. Jautājums, cik daudz katrs no tā iespaidojas. Sākumā šķita, ka visi studenti balsos par vienu kandidātu, bet pēc tam izkristalizējās, ka tā varētu arī nebūt,» teic studente. Savukārt SZF studentu pašpārvaldes priekšsēdētājs Kārlis Arājs pauž pārliecību, ka studentu nostāja ir nemainīga un viņi balsos «par savu kandidātu». Viņaprāt, nemainīgs viedoklis saglabāsies arī fakultāšu pārstāvjiem, tādēļ izšķirošās balsis piederot LU institūtu pārstāvjiem.
Turpretī akadēmiskā personāla pārstāvji pieļauj, ka iznākumu galvenokārt ietekmēs studenti. «Viņi ir neprognozējami. Pēc iepriekšējās pieredzes, studenti var kaut ko izspēlēt. Viņi ir mūsu melnais zirdziņš,» teic Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes profesore Rudīte Andersone. Viņa savu izvēli esot izdarījusi sen.
«Man viedoklis ir,» teic Datorikas fakultātes profesors Guntis Arnicāns, nevēlēdamies runāt plašāk par iespējamo rezultātu. Arī Ģeodēzijas un ģeoinformātikas institūta vadošais pētnieks Jānis Balodis saka: balsošanā viņš paudīs savu nemainīgo viedokli. «Cīņa varētu būt ekvivalenta kā pagājušajās vēlēšanās,» saka pētnieks. Vaicāts, vai ar to viņš domājis arī iznākumu, J. Balodis teic - ļoti iespējams. Savukārt Juridiskās fakultātes dekāne Kristīne Strada-Rozenberga dienu pirms vēlēšanām nebija izlēmusi, par ko balsot, jo nevienā no kandidātiem pārliecinošākas līdera iezīmes nesaskata.
«Mums kā sievietēm liekas, ka rektoram ir jābūt vīrietim, bet katrā ziņā esmu par veselīgu konkurenci,» teic LU Botāniskā dārza dārzkope Ilze Akmene, kura pārstāv vispārējo personālu, kam Satversmes sapulcē ir atvēlētas 25 balsis.
M. Auziņu kā savu kandidātu virzījusi Ķīmijas fakultāte, Teoloģijas fakultāte, Medicīnas fakultāte, LU Matemātikas un informātikas institūts, Fizikas un matemātikas fakultāte, Ekonomikas un vadības fakultāte, LU Fizikas institūts, kā arī LU Cietvielu fizikas institūts. Viņā sāncensi I. Brikši par savu kandidātu izvēlējās LU SZF, kā arī Studentu padome.