politologs
Uzskatu, ka partiju apvienību modelis nav izgāzies. Tas ir tikai Roberta Zīles viedoklis. Šaubos, vai pēc veiksmīgā starta Saeimas vēlēšanās Jānis Urbanovičs domā, ka viņa vadītā partiju apvienība Saskaņas centrs (SC) ir izgāzusies. SC, kas ir pie varas Rīgā, nav radusies vienā dienā. Tās saknes meklējamas vēl deviņdesmito gadu sākumā, kad izveidojās Tautas saskaņas partija. SC šodien ir uzaudzējusi ietekmi un spēku.
Tāpat veiksmīgs piemērs ir Zaļo un Zemnieku savienība, kas arī ir partiju apvienība. Redzam, ka ZZS līderis Augusts Brigmanis ir tikai nostiprinājis ietekmi. Atskatoties vēsturē, redzam, ka partiju apvienības ir bijušas populāras arī pirms šīm vēlēšanām, piemēram, 2006. gada vēlēšanās startēja Latvijas Pirmās partijas un Latvijas ceļa apvienība, kas ieguva desmit vietu parlamentā, vēlāk pārtopot par vienu partiju. Tātad vairāk vai mazāk veiksmīgi.
Par labu Latviju! piemērs šajās vēlēšanās gan parādīja, ka par naudu vēlētāju balsis nevar nopirkt, tomēr apvienība ir stabila. Vienotība izveidojās šā gada pavasarī, tāpēc cerēt, ka to veidojošie politiskie spēki ar dažādu pieredzi un izpratni spēs īsā laikā pārtapt par vienu partiju, būtu pāragri. Apvienības pārtapšana vienā partijā nav vienas dienas jautājums.
Zīles viedokli var skaidrot ar TB/LNNK neveiksmīgo startu vēlēšanās. Partija jau kopš 1993. gada ir Saeimā, bijusi lielākajā daļā valdību. Brīdinājuma zvanu, ka popularitāte krīt, TB/LNNK saņēma iepriekšējās pašvaldības vēlēšanās. Var teikt, ka nacionālā apvienība ir izgāzusies no tāda viedokļa, ka daudz politiski pieredzējušie un nobriedušie TB/LNNK ieguva tikai divus mandātus, savukārt jaunie un medijos vēl neapbružātie Visu Latvijai! - krietni vairāk. Mēs nevaram salīdzināt vēlēšanas deviņdesmito gadu vidū ar šī gada vēlēšanām. Toreiz vēlētājiem, neskatoties uz ekonomisko pagrimumu, bija cits psiholoģiskais fons, bija cerība uz pārmaiņām. Tagad SKDS un DNB/NORD aptaujas liecina, ka trīs ceturtdaļas iedzīvotāju ar pesimismu raugās nākotnē. Mūsdienās vēlētāji ir daudz pragmatiskāki.