Sekojot valdības vadītāja un tādu zvaigžņu kā Bono aicinājumam, referendumā 62% teica «jā» šīm izmaiņām. Skaitliskā izteiksmē 1 201 607 cilvēki nobalsoja par, savukārt pret bija 734 300. Visticamāk, Īrijas parlaments apstiprinās grozījumus konstitūcijā līdz vasaras brīvdienām un pirmās viendzimuma laulības valstī varēs reģistrēt no septembra. Pēc šī referenduma viendzimuma laulības ir atļautas 20 pasaules valstīs.
Katoļu baznīcai Īrijā joprojām ir liela ietekme. Pret grozījumiem galvenokārt balsoja cilvēki lauku reģionos, kur arī ir lielāka baznīcu apmeklētība. Lielākajās pilsētās bija pārliecinošs «par» vairākums. Balsojumā skaidri parādījās arī paaudžu viedokļu atšķirība. «Jā» kampaņa izraisīja tādu jauniešu aktivitāti, kāda līdz šim bija novērojama vien dažās vēlēšanās. Daudzi pat īpaši atgriezās dzimtenē, lai nobalsotu referendumā.
Arhibīskaps Mārtins, komentējot referenduma rezultātu raidorganizācijai RTE, teicis, ka baznīcai šajā brīdī ir jāapstājas un jāsamēro sava nostāja ar dzīves realitāti, nevis jāmēģina to noliegt. «Mums nevajadzētu atkal atsākt paust savu noliegumu. Es ar izpratni izturos pret to, kā šo dienu uztver geji un lesbietes. Viņi jūt, ka ir panākts kaut kas tāds, kas bagātinās viņu dzīves ceļu. Es to uztveru kā sociālo revolūciju.»
Pats arhibīskaps referendumā balsoja pret, argumentējot, ka geju tiesības ir jārespektē, «neizdarot izmaiņas laulības definīcijā».
«Es pats sev atgādinu, ka lielākā daļa šo jauno cilvēku, kuri balsoja par, ir bijuši mūsu katolisko skolu «produkti» 12 gadu. Varu vien teikt, ka tagad ir liels izaicinājums, kā mēs izplatīsim baznīcas vēsti,» piebilda arhibīskaps.