Uz pāris dienām Feriani piestājis Latvijā. «Trīs gadu laiku jāpanāk, lai bobslejs kļūtu par vienu no...» Ivo ievelk elpu. «Nē, ambīcijām ir jābūt, bobslejam ir jākļūst par ziemas sporta veidu numur viens.» Atraktīvs un ambiciozs viņš ir, bet vai arī darītājs? Atbildi it kā vajadzētu saņemt pēc trijiem gadiem, tomēr jau šobaltdien var puslīdz droši apgalvot, ka vismaz kalnu slēpošanu popularitātes reitingā bobslejs neapsteigs. Labi jau būtu paredzējumā kļūdīties, jo Latvijā panākumu ziņā kalnu slēpotāji ne tuvu nestāv klāt bobslejistiem. Bažas par ambīciju apmierināšanu ir arī tāpēc, ka Feriani vadītajam FIBT joprojām nav ģenerālsponsora.
Latvijas Bobsleja federācijas (LBF) vadītāji Feriani vizīti apvienoja ar komandas iepazīstināšanas pasākumu pirms jaunās sezonas. Tādējādi tika panākts vēlamais efekts, proti, mediji kuplā skaitā ieradās Siguldā. Tā kā Latvijas bobsleja komanda uz pirmajām sacensībām izbrauks pēc divām ar pusi nedēļām - 12. novembrī, tad par sezonas plāniem un jaunumiem citreiz. Šoreiz par to, kāds bija Feriani vizītes mērķis un kā viņš var palīdzēt Latvijai.
Pēc ielidošanas Rīgā jau pirmdienas pēcpusdienā Latvijas Bobsleja federācijas (LBF) viceprezidents Zintis Ekmanis ar Feriani apmeklēja Siguldu. Jaunais vilnis taču bija vasarā, un Latvijas bobsleja centrs atrodas Siguldā? Jā, bet Feriani kā vienu primārajiem uzdevumiem ir izvirzījis bobsleja «izvešanu tautās». FIBT prezidents skaidro, ka sports jau ilgāku laiku nav tikai centimetri un sekundes, bet arī šovs. «Mums ir jāpārdod emocijas. Prieka un sarūgtinājuma asaras ir tas, ko pieprasa skatītāji.» Ja ziemā tās parasti paslēptas zem aizsargķiverēm, tad vasarā muskuļotos atlētus varētu redzēt pilnā krāšņumā speciāli izveidotā starta estakādē, kurā notiktu pasaules čempionāts bobsleja kamanu iestumšanā. Jūrmala šai ziņā būtu ideāla vieta. Feriani papildina LBF prezidents Jānis Kols. «Bobslejisti jau parasti ir kā viduslaiku bruņinieki, jo seja ir paslēpta. Vasarā šos atlētus, kuri, nebaidos teikt, vispārējās fiziskās sagatavotības ziņā ir labākie pasaulē, varētu skatīt vaigā Jūrmalā. Tad arī būtu iespēja uzzināt, kurā valstī īsti dzīvo pasaules spēcīgākie bobsleja stūmēji.» Tādā gadījumā Feriani gan būs jāveic nopietns pārliecināšanas darbs, jo daudzas vadošās bobsleja valstis, ieskaitot Vāciju, vasarā notiekošās stūmēju sacensības līdz šim uztvērušas skeptiski. Monako princis Alberts savulaik sāka stūmēju sacensību rīkošanu.
Feriani varētu būt nozīmīga loma, lai Sigulda pretendētu sarīkot Pasaules kausa izcīņas sacensības bobslejā. Šīs ieceres īstenošanai nepieciešami priekšdarbi, kuri Latvijas pusei vismaz pagaidām nav pa kabatai. «Siguldā trase ir uzbūvēta tā, ka sportisti bieži vien brauc kā pa tramvaja sliedēm - trajektorijas tikpat kā nemainās,» galveno mīnusu atklāj Siguldas trases direktors Dainis Dukurs. «Ja ārā ir temperatūra virs nulles, tad sagatavot ledu četrinieku sacensībām ir tikpat kā neiespējami. Trase tiek pamatīgi izdangāta.» Daudz ir runāts par iespējamo trases pārbūvi, taču tā var iznākt tik dārga, ka lietderīgāk gandrīz vai būtu būvēt jaunu. «Kad izdzirdu par bobsleja maču sarīkošanu Siguldā, man parasti gribas uzdot citu jautājumu - vai Biķerniekos nevar sarīkot F-1 mačus?» tēlainu salīdzinājumu piemeklēja Latvijas izlases galvenais treneris Sandis Prūsis. Realitāte ir tāda, ka Sigulda investīcijām meklē piecus miljonus latu, lai pēc 25 gadu eksplutācijas trasē veiktu pašus nepieciešamākos darbus un lai trase kalpotu vēl 15 vai 25 gadus.
Bobsleja federācijas paspārnē ir arī skeletons. Pagājušās sezonas neapstrīdamais līderis pasaules čempions Martins Dukurs uzskata, ka ar Feriani stāšanos amatā mazās nācijas kā Latvija ir ieguvējas: «Pagājušajā sezonā viena jautājuma risināšanā vērsāmies pie Ivo, un viņš mums patiešām palīdzēja. Salīdzinājumam - iepriekšējo FIBT prezidentu es pat vaigā nepazinu.» Izrādās, hūtei tomēr ir nozīme...