I.Sudraba uzsvēra, ka Valsts kontroles (VK) uzdevums bijis veikt pārbaudi par iesaistīto institūciju lomu, nevis konkrētiem cilvēkiem. Taču esot skaidrs, ka atbildīgs par lēmumu pieņemšanu bijis toreizējais premjers Ivars Godmanis (LPP/LC). Viņš savus komentārus par VK revīzijas ziņojumu sola piektdien. Tikmēr tagadējais valdības vadītājs Valdis Dombrovskis (JL) sestdien tiksies ar ģenerālprokuroru Jāni Maizīti, lai pārrunātu Parex pārbaudes lietas procesu. Ģenerālprokuratūra, kas sāka izvērtēt Parex pārņemšanas procesu jau pērn, izvērtēs arī VK revīzijas ziņojumu. J.Maizītis iepriekš Dienai uzsvēra, ka pirms lemšanas par kriminālprocesa sākšanu šajā lietā ir jābūt faktiem, kas pierāda, ka valstij ir nodarīti zaudējumi un notikušajā saskatāms noziedzīgs nodarījums.
VK secinājusi, ka bankas pārņemšanas process bija necaurredzams, un I.Sudraba ir nosūtījusi lūgumu premjeram V.Dombrovskim atslepenot slepeno valdības sēžu un citus valdības pārziņā esošos dokumentus, kas saistīti ar Parex pārņemšanu. Premjera preses sekretāre L.Krapāne ceturtdien nebija gatava sniegt valdības vadītāja komentāru par to, vai viņš varētu atbalstīt šādu ierosmi. Jau tagad skaidrs - maz ticams, ka citas bankas pārņemšanas procesā iesaistītās puses piekritīs lielākas skaidrības viešanai par to, kas notika pērnā gada oktobrī un novembrī. Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) uzskata, ka visu infromāciju jau publicējusi bankas pārņemšanas apskatā. Tiesa, tajā pārsvarā atrodas vien hronoloģisks notikumu uzskaitījums. Zīmīgi, ka trešdien, dienu pirms VK ziņojums tika publiskos, FKTK un Latvijas Banka ziņojumu VK pārsūdzēja. Ja VK izlemtu šo lūgumu izskatīt, nāktos atcelt dokumenta nodošanu atklātībā. Taču I.Sudraba izlēma abas pārsūdzības noraidīt.
Joprojām nav publiskots arī līgums par bankas nonākšanu valsts īpašumā. Tam joprojām nav saņemta bijušo akcionāru piekrišana, informēja Finanšu ministrijā.