Aptauja rāda, ka profesionālo izglītību par darba tirgū konkurētspējīgāku uzskata 41% aptaujāto jauniešu, kas pašlaik mācās vidusskolu un pamatskolu pēdējās klasēs. Par labu profesionālajai izglītībai savu viedokli pauduši arī tie respondenti, kas patlaban iegūst profesionālo izglītību (53%), un tie, kas to jau ieguvuši (33%). Samērā bieži šādam viedoklim piekrituši arī tie, kas paši patlaban iegūst vai jau ir ieguvuši augstāko izglītību, tomēr šo respondentu vidū dominējis uzskats, ka tieši augstākā izglītība darba tirgū nes vairāk veiksmes: tā atbildējuši 40% respondentu, kas patlaban iegūst augstāko izglītību, un 52% aptaujāto, kas to jau ieguvuši.
Liela daļa aptaujas dalībnieku uzskata, ka profesionālā izglītība Latvijā ir novērtēta par zemu un daudzi darba devēji vēl joprojām neizprot tās vērtību. Visbiežāk šādu atbildi snieguši tie, kas paši ir izvēlējušies tieši profesionālo izglītību. Šādu uzskatu pauda arī 29% aptaujāto, kas savu nākotni saistījuši ar augstāko izglītību, kā arī katrs desmitais vidusskolu un pamatskolu pēdējo klašu skolēns.
Komentējot aptaujas rezultātus, P.R.A.E. Sabiedrisko attiecību valdes loceklis Ainārs Ērglis uzsver: «Par nelaimi, tikai retais jaunietis, izvēloties izglītību, izsver savas spējas un personiskās īpašības, kā arī to piemērotību izvēlētajai profesijai. Daudz lielāka nozīme izvēles procesā ir vecāku spiedienam un sabiedrības uzspiestajiem uzskatiem par perspektīvām, ko sniedz konkrētas profesijas un izglītība. Rezultātā darba tirgū veidojas «perspektīvo» profesiju pārstāvju pārpalikums.»