Jau ceturto reizi Kuldīgā notiks Dizaina filmu festivāls, kura divu dienu programmā 8. un 9. jūlijā ir iekļautas sešas pilnmetrāžas dokumentālās filmas. Pirms vairākiem gadiem šis pasākums uz Kurzemi atceļoja no Singapūras, kur tas norisinās ik gadu un paralēli notiek arī citās pilsētās - Portlendā, Berlīnē, Bangkokā u. c. «Šogad mēs to rīkojam pilnībā paši, jo festivāls Singapūrā pa šiem gadiem ir izaudzis tik grandiozs, ka nespēj vairs pieskatīt savas «franšīzes»,» atklāj viens no Kuldīgas pasākuma organizatoriem, Kino Bize pārstāvis Māris Prombergs, kurš iepazīstina ar savu šīgada Dizaina filmu festivāla Top 3.
Viņaprāt, viena no interesantākā trijnieka filmām ir multimediju mākslinieka Duga Aitkena dokumentālā filma No stacijas uz staciju (Station to Station, 2015), kura tiks demonstrēta brīvdabas kinoteātrī Goldingen Knight Cinema Kuldīgas pils parkā 8. jūlijā plkst. 23.00. Tas ir stāsts par īpašu vilcienu, kas dodas vairāk nekā divdesmit dienu ceļojumā un pieveic gandrīz 6500 kilometru no Ņujorkas līdz Sanfrancisko, piestājot desmit stacijās lielās pilsētās un nomaļākās vietās. Šajā braucienā piedalās dažādi radošo profesiju pārstāvji. «Tā ir viena stunda, kas piepildīta ar mākslinieciskām performancēm,» raksturo Kino Bize pārstāvis.
Nākamajā vakarā šajā pašā vietā un laikā varēs noskatīties dokumentālo filmu Kapitāls C. Finansēšanas revolūcija (Capital C, 2015). Tā ir veltīta crowdfounding jeb pūļa finansēšanas fenomenam, kas radījis vēl nepieredzētu iespēju veselai mākslinieku, dažādu lietu radītāju un izgudrotāju paaudzei. «Ja valsts vai privātie investori neatbalsta jūsu projektu, visiem ir skumjas sejas, bet netiek meklētas citas iespējas,» par situāciju Latvijā saka Māris Prombergs, kura izceltais kinodarbs piedāvā stāstu par alternatīvu naudas iegūšanas veidu. Jāpiebilst, ka pašas filmas uzņemšanu pūļa finansējuma kampaņā Kickstarter atbalstījuši 586 cilvēki no 24 valstīm.
Festivāla organizators iesaka arī režisores Leas Volčokas dokumentālo filmu Gandrīz ļoti nopietni (Very Semi-Serious, 2015). Tā piedāvā ieskatu izdevuma The New Yorker aizkulisēs un iepazīstina ar karikatūras leģendām un jaunajiem censoņiem, kuri rada ikoniskas karikatūras, kas iedvesmojušas, mulsinājušas un reizēm pat kaitinājušas lasītājus dekādēm ilgi. «Es esmu viens no tiem cilvēkiem ar vainas apziņu raisošu neizlasītu New Yorkers kaudzi uz mana naktsgaldiņa,» savas attiecības ar šo slaveno izdevumu savulaik ir noformulējusi pati režisore. Šī filma tiks izrādīta īpaši ierīkotā kinoteātrī Kuldīgas Mākslinieku rezidencē (9. jūlijā plkst. 16.00).
Vairāk par festivālu - www.kinobize.lv.