Par šo iespēju reģionālajām televīzijām būtu jāmaksā 16 santīmu minūtē, kas veido apmēram 600 latu mēnesī, informēja Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas vadītāja Ingrīda Circene (Vienotība). Šajā komisijā piektdien šī situācija tika pārrunāta. Taču samaksa tikšot veikta uz savstarpējo norēķinu pamata, reģionālajiem kanāliem nomājot LTV7 raidlaiku un LTV7 iepērkot producenta pakalpojumus no reģionālajām televīzijām, tādējādi nekas nebūšot jāmaksā.
Reģionālajām televīzijām gan ir atšķirīgs viedoklis par to, cik izdevīgi ir LTV7 piedāvātie raidlaiki vietējo ziņu pārraidīšanai sabiedriskās televīzijas kanālā. Latvijas Reģionālo televīziju asociācijas valdes priekšsēdis Jānis Galviņš uzskata, ka piedāvātais raidlaiks nav optimāls, lai nodrošinātu pietiekamu auditoriju. Savukārt Latgales reģionālās televīzijas direktors Andrejs Filipovs sacīja, ka panāktā vienošanās nav slikta.
Sarunās ar LTV7 un Nacionālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomi (NEPLP) ir parakstīta vienošanās par tā sauktajiem logiem. No 1. februāra reģionālo televīziju sagatavotie sižeti tiks pārraidīti laikā no plkst. 6.45 līdz 7.30, no plkst. 12.30 līdz 13.15 un no plkst. 22.10 līdz 22.55. Savukārt sestdienās tas būs laiks no plkst. 19 līdz 20. Iedzīvotāji visā Latvijā varēs skatīties tikai savu televīziju raidījumus un ziņas.
Saeimas komisijas vadītāja atzina, ka piedāvātie laiki ir dīvaini, taču tas neesot komisijas kompetences jautājums. J. Galviņš uzskata, ka tiesības vietējām un reģionālajām televīzijām savu programmu apraidi nodrošināt ar saviem tehniskajiem līdzekļiem būtu optimāls risinājums šo televīziju turpmākā darba nodrošināšanai.
Ar LTV7 līgums pašlaik noslēgts uz gadu.
Risinājums par reģionālo televīziju programmu apraidi bija jārod, jo pēc 1. februāra SIA Lattelecom pārtrauc bezmaksas apraides nodrošināšanu testa režīmā. Taču naudas, lai Lattelecom samaksātu par turpmāku apraidi, reģionālajām televīzijām nav.