Pēc šī romāna motīviem 1979. gadā vācu kinorežisors Folkers Šlēndorfs ir uzņēmis tāda paša nosaukuma pilnmetrāžas spēlfilmu, kura savulaik ir ieguvusi gan Kannu kinofestivāla Zelta palmas zaru, gan arī Amerikas Kinoakadēmijas balvu kā labākā ārzemju filma. «Rībini bungas viņam [par godu], mazo Oskar!» pēc šīs skumjās vēsts uzzināšanas sociālajā tīklā ietvītoja indiešu izcelsmes britu rakstnieks Salmans Rušdi, atsaucot atmiņā Skārdu bungu galveno varoni Oskaru Maceratu.
2002. gadā apgāds Atēna izdeva romānu Krabja gaitā, kas stāstīja par noklusētu traģēdiju - bēgļu kuģa Wilhelm Gustloff nogremdēšanu 1945. gada 30. janvārī.
Pēc vairākiem gadiem klajā laista viņa bērnības un jaunības atmiņu grāmata Lobot sīpolu (Beim Hᅢᄂuten der Zwiebel, 2006), kas satricināja viņa daiļrades cienītājus. Tās lapaspusēs rakstnieks atklāja, ka ir piedalījies Otrajā pasaules karā Waffen SS sastāvā, un izsauca pretrunīgu reakciju, jo tik ilgi bija klusējis par šo faktu. «Katra nākamā [kārta] izsvīst pārlieku ilgi apietus vārdus, arī ķeburainas zīmes, it kā šeit kāds noslēpumainais būtu gribējis aizšifrēt sevi jau kopš jaunības, kad sīpols tikko dīdzis,» rakstīja Ginters Grass. 2008. gadā iznāca viņa memuāru otrais sējums Brīnumkaste (Die Box), bet 2010. gadā dienasgaismu ieraudzīja trešais - Grimmu vārdi (Grimms Wᅢᄊrter).
Gintera Grasa vārds ir saistīts ne tikai ar literatūru. Pēckara gados studējis grafiku un tēlniecību, ar ko turpināja nodarboties savas tālākas dzīves laikā. No 1983. līdz 1986. gadam viņš bija Berlīnes Mākslas akadēmijas prezidents.