To, ka plānota sakņu paviljona pārbūve, paziņojis a/s Rīgas centrāltirgus valdes priekšsēdētājs Dainis Liepiņš (LPP/LC). Viņa padomnieks mārketinga un komunikāciju jautājumos Sandris Točs Dienai paskaidroja, sakņu paviljons ir morāli un fiziski novecojis, turklāt līdzšinējais plānojums ir neefektīvs. «Paviljons ir vairāk nekā divarpus tūkstošu kvadrātmetru plašs, tirgotāji joprojām strādā pie padomju laikos veidotām sarkanu ķieģeļu letēm, kas ir neefektīvas, turklāt arī neestētiskas. Tā kā Centrāltirgus atrodas ļoti izdevīgā vietā, turklāt dienā to apmeklē 80-100 tūkstoši cilvēku, telpa jāizmanto maksimāli,» saka S.Točs. Lai to panāktu, pēc rekonstrukcijas paviljonā varētu atrasties vairākas atsevišķas tirdzniecības zonas un tiktu izbūvēts otrais stāvs. «Šajās zonās varēs iegādāties ne tikai saknes, bet arī pārējās produktu grupas - pienu, gaļu, zivis,» saka S.Točs un piebilst, ka šāda ideja radusies, lai veicinātu iekšējo konkurenci, kā arī ņemot vērā pircēju paradumus un vēlēšanos visus galvenos produktus iegādāties vienuviet.
Paviljona otrajā stāvā, kas būtu daļēji atvērts, lai neaizsegtu unikālo jumtu, varētu atrasties amatnieku veikaliņi un nelielas kafejnīcas.
Jautāts par iespējamām investīcijām, S.Točs norāda, ka pagaidām par to vēl pāragri runāt, taču viņš nenoliedz, ka varētu būt nepieciešami pat vairāki miljoni latu. «Ja dome šos plānus akceptēs, izvērtēsim, ko varam padarīt paši un kas jāuztic investoriem,» uzsver D.Liepiņš.
«Mēs vēlamies sakņu paviljonam piesaistīt labākos tirgotājus, piemēram, Lāčus, Rubeņus, Straupi, Ķelmēnus, un padarīt to vizuāli pievilcīgu - tādu, kādu vēlētos redzēt visu Centrāltirgu,» saka S.Točs.
Lai netraucētu tirdzniecību, sakņu paviljona rekonstrukcija varētu sākties martā, kad tirgotāji var strādāt ārā, un noslēgsies septembrī.
Bez sakņu paviljona pārbūves uz Gaiziņa ielu no Spīķeru teritorijas iecerēts pārvietot nakts tirgu. «Ilgtermiņā Spīķeri nav piemērota vieta nakts tirgum, tāpēc no novembra vidus zemnieki varēs tirgoties Gaiziņa ielā - laukumā, kas ved uz rūpniecības tirgus pusi. Tur būs vieta aptuveni 30 kravas automašīnām,» stāsta S.Točs.
Vienlaikus līdz nākamā gada 1.janvārim Centrāltirgū plānots samazināt nomu. Līdz šim tā svārstījusies no Ls 3 par metru sakņu paviljonā līdz Ls 13,90 par metru gaļas paviljonā, informē S.Točs. Viņš piebilst: «Esam gatavi pakāpties pretī tirgotājiem maksimāli, cik atļauj ekonomiskā loģika, taču nevaram atļauties strādāt ar mīnusiem.» Rīgas mērs Nils Ušakovs (SC) par nomas samazināšanu saka: «Šādi plānojam palīdzēt cilvēkiem. Pēc nomas maksu samazināšanas samazināsies arī preču cenas un radīsies jaunas darbvietas.»