Protams, ar visu šo banku norietiem saistās dažādi skandāli un skandāliņi. Centra banka un Depozītu banka tika uzskatītas par ļoti radniecīgām bankām, jo daži to dibinātāju un augstāko amatpersonu vārdi bija atrodami abu banku dokumentos, 1995. gadā rakstīja Diena. Centra banka, tolaik septītā lielākā Latvijā, krita neilgi pirms BB kraha, un tās darbība tika apturēta. Liels mazo banku «atbirums» notika arī Krievijas deviņdesmito gadu nogales finanšu krīzes dēļ.
Piemēram, Lainbanka, kura bija viena no mazākajām bankām Latvijā, gan pārcieta BB krahu, bet, kā tolaik rakstīja prese, krita darījumu ar Krievijas Aizsardzības ministriju dēļ. Tai bija noslēgts līgums ar ministriju par pensiju izmaksāšanu Krievijas militārajiem pensionāriem Latvijā, bet Krievijas finanšu krīzes ietekmē 1999. gadā vairs nespēja izpildīt uzkrātās saistības un nonāca līdz maksātnespējai. Arī Banka Olimpija krita ap tūkstošgades miju - tā bija pārdzīvojusi BB krīzi, bet nespēja tikt pāri Krievijas krīzei. Kad banka jau bija likvidācijas procesā, gaismā nāca arī senākas pagātnes nesmukumi - 90. gadu sākumā izsaimniekotie G-24 kredīti.
Toreizējais Latvijas Bankas (LB) prezidents Einars Repše skaidro: «Līdzības starp Latvijas krājbankas gadījumu un vairākiem banku bankrotiem deviņdesmitajos gados ir acīmredzamas tajā, ka šajos gadījumos saskatāmas kriminālas darbības.» Kā pozitīvu pretējo piemēru viņš izceļ Rīgas komercbanku (RKB), kuru gan arī 1999. gadā piemeklēja maksātnespēja, bet beigu beigās tā tika izglābta: «Tas bija iespējams, jo, kā virknei citu banku, tai zaudējumi bija radušies Krievijas vērtspapīru krīzes rezultātā, bet tās īpašnieku un vadības rīcībā nebija konstatējamas izsaimniekošanas pazīmes.»
Atsaucoties uz to, ka vairāk nekā ceturtdaļa RKB aktīvu bloķēti Krievijā, LB 1999. gada pavasarī iesniedza Rīgas apgabaltiesā prasību par bankas maksātnespēju. Tomēr licence bankai netika atsaukta, dodot tai iespēju turpināt sarunas ar stratēģiskajiem investoriem. Saņēmusi valsts palīdzību un emitējusi akcijas jau kā Pirmā Latvijas komercbanka, tā darbību atsāka tā paša gada nogalē, bet 2000. gada pavasarī tās akcijas pārpirka Norddeutsche Landesbank, pārdēvējot savu jaunieguvumu par Nord/LB Latvija. Kopš tā laika banka strādājusi stabili, kaut vēl divreiz mainījusi nosaukumu - vispirms uz DnB Nord, visbeidzot - uz vienkārši DNB.
Jāpiebilst, ka vairākas nelielas bankas «kritušas» arī jaunās tūkstošgades pirmajā dekādē, piemēram, Ogres komercbanka un VEF banka, kurām smagus triecienus sagādāja ASV, vainojot tās naudas atmazgāšanā.