Daži deputāti arī izteicās, ka nepieciešams palielināt pabalstus vecākiem vai arī maksāt ilgāku laiku. Jau vēstīts, ka demogrāfijas speciālists Ilmārs Mežs norādījis, ka nākamie 20 gadi būs izšķirošie, vai Latvijas iedzīvotāji spēs nodrošināt valsti ar saviem pēcnācējiem vai arī 2100. gadā iedzīvotāju skaits Latvijā būs tikai 300 000. Jau vēstīts, ka pērn piedzima 21 750 mazuļu, kas ir par 10% mazāk nekā 2008. gadā. Ja Latvijā katrai mammai būtu vismaz divi bērni, kā tas ir Francijā, Īrijā, Īslandē, iedzīvotāju skaita rādītāji vismaz stāvētu uz vietas, taču Latvijā uz vienu sievieti reproduktīvā vecumā ir vidēji tikai 1,3 bērni.
Labklājības ministre Ilona Jurševska (ZZS) Dienai norāda, ka «ar ģimenes labklājības veicināšanu vien nav iespējams panākt demogrāfisko rādītāju strauju uzlabošanos». Esot kompleksi jārūpējas gan par veselības aprūpes kvalitātes un pieejamības uzlabošanu un veselības veicināšanu, tā samazinot gan mazu bērnu, gan pieaugušo mirstību, uzlabojot dzīves ilgumu un dzīves kvalitāti. Jārūpējas arī par migrācijas politiku un jāveicina darbaspēka pārdomāta piesaistīšana, uzskata ministre.
Nesen Diena arī aptaujāja vairākus ekspertus, kas norādīja, ka būtu vēlams, lai demogrāfijas problēmjautājuma risināšanu īpaši rosinātu Valsts prezidents, Valsts prezidenta kanceleja vai arī Saeimas prezidijs. Valdības deklarācijā pieminēts, ka «rūpēsimies par cilvēkresursu atjaunošanu un tautas ataudzi». Tiesa, I. Mežs norāda - tālākajās deklarācijas sadaļās, kas attiecas uz darbu atsevišķu ministriju jomās, demogrāfijas jautājumi «izšķīst» un ir ļoti maz konkrētu plānu.