Trešdiena, 25. septembris
Rauls, Rodrigo

Sāk ar astoņām ripām

Smagām rokām un kājām, bez treniņos atstrādātām uzbrukuma sagatavēm Rīgas Dinamo hokejisti pirmssezonas pirmajā pārbaudes spēlē Piņķos piektdien pret Krievijas otrās spēcīgākās līgas čempionvienību Ņeftekamskas Toros pamanījās gūt astoņus vārtus. Treneri priecājās par realizāciju, taču nesteidza būvēt debesu pilis, apzinoties, ka tā bija tikai pirmā pārbaudes spēle.

Taisnības labad jāsaka, ka no Toros pagājušās sezonas čempionu sastāva daudz nekā pāri nav palicis un komandā pamatā spēlēja jaunie un pārbaudāmie hokejisti, arī divi latvieši - Kaspars Saulietis un Artūrs Mickevičs. Vairāk izcēlās pirmais, kurš spēles gaitā nopelnīja divu minūšu sodu, kā arī realizēja pēcspēles metienu. Starp citu, tajos ar 2-0 pārāki bija viesi.

Jau spēles trešajā minūtē pēc pārbaudāmā čeha Patrika Valčaka metiena pa vārtiem atlēkušo ripu tīklā ieraidīja Kirils Tambijevs, bet līdz trešdaļas beigām izcēlās arī potenciālais uzbrukuma līderis Marcels Hosa un Juris Upītis (vairākumā). Juris gan kādā no epizodēm savainoja plecu un pēc pirmā pārtraukuma laukumā neatgriezās. Otrajā trešdaļā rīdzinieki vēl četras reizes pārspēja viesu vārtsargus, līdz beidzot goda ripu iemeta arī Toros hokejisti. Vienīgos vārtus pēdējā trešdaļā Aleksandrs Ņiživijs guva pēc treneru taktisko norāžu izpildes. «Spēlētāji labi uztvēra mūsu [treneru] norādījumus. Tāpēc arī izdevās pretinieku tīri noķert Ņiživija izgājienā. Pēc tam viņi gan saprata, kas par lietu un tā vairs neiekrita,» sacīja Rīgas Dinamo galvenais treneris Artis Ābols. Viņš nesteidzās atklāt, kuram no jaunajiem spēlētājiem ir lielākas izredzes izkarot vietu komandā. Galu galā aiz muguras ir tikai viena pārbaudes spēle. Viens gan skaidrs, vilties par sevis izvēlēšanu nav licis neviens no spēlētājiem.

Komandas kapteiņa loma bija uzticēta aizsargam Georgijam Pujacam, taču uz žurnālistu jautājumu par to, vai tā arī paliks, Ābols atbildēja ar smaidu: «Es domāju, ka mēs visi zinām, kurš būs kapteinis.» Sandis Ozoliņš pirmajā spēlē nepiedalījās.

Uzsvars uz atlētismu

Ābolam šī ir pirmā pirmssezona Rīgas Dinamo galvenā trenera lomā, un viņš pēc spēles atklāja, ka gatavošanās atšķiras no iepriekšējām sezonām ar to, ka lielāka uzmanība tiek veltīta spēlētāju fiziskās bāzes ielikšanai. «Gatavošanās posma sākumā strādājām bez ledus. Apjoma ziņā krietni vairāk bijis atlētisma treniņu. Iepriekšējās sezonās tika spiests uz ledus treniņiem, bet ņēmām vērā to, ka sezonas gaitā nebūs laika strādāt pie fiziskās gatavības. Paužu laikā lielākā daļa spēlētāju ir izlasē, bet šeit paliek tikai imports [ārzemnieki] un pāris vietējo,» skaidroja treneris. Slodzes turpināšoties arī šīs nedēļas laikā, bet tās nogalē komanda dosies uz pārbaudes turnīru Čehijā. «Pēc tam nākamās nedēļas jau būs praktiski tikai spēļu režīmā, turklāt vairāk būs jāstrādā pie standartsituācijām - vairākumiem, mazākumiem, iemetieniem,» treneris ieskicēja turpmāko treniņplānu.

Līdzšinējā spēlētāju pašatdeve treniņnometnes laikā treneriem nav likusi vilties, vien trešajā smago treniņu nedēļā bijušas pāris nodarbības, pēc kurām Ābols ar kolēģiem nav bijuši līdz galam apmierināti ar redzēto. «Jebkurš treneris teiktu, ka, lai uz kaut ko cerētu, jābūt trim pamatpunktiem: disciplīnai, darbam un pašatdevei treniņos.»

Rīgas Dinamo jauno Kontinentālās hokeja līgas sezonu sāks 5. septembrī savā laukumā pret Minskas dinamiešiem.

Dinamo R 8
Toros 1

(3:0, 4:1, 1:0)
Dinamo R sastāvs: Sedlačeks; Pujacs - Robinsons, Kr. Rēdlihs - Siksna, Laviņš - Sotnieks, Cibuļskis - Porejs; Hosa - Vilsons - Upītis, Ņiživijs - Džeriņš - Meija, K. Ozoliņš - Kuzmenkovs - Cipulis, Bajarūns - Valčaks - K. Tambijevs, Sarkanis
Vārti: K. Tambijevs, Hosa, Upītis, Cibuļskis, Kuzmenkovs, Robinsons, Meija, Ņiživijs - Zimins
Pēcspēles metienos 0-2