Rīgā +24 °C
Otrdiena, 24. septembris
Agris, Agrita

Senfords gribēs revanšēties

Sešdesmit vai pat 65 minūtes smaga darba. KHL vieglu spēļu nav, taču Jaroslavļas Lokomotiv ar savu ātro spēli un ciešo segšanu ir īpaši neērts pretinieks ikvienai līgas komandai. Rīgas Dinamo un Lokomotiv spēles sākums trešdien pulksten 19.30 Arēnā Rīga. Tiešraide TV6.

Pēc abu komandu pirmā riņķa spēles 30. oktobrī (2:1 Dinamo labā) Lokomotiv sešas reizes ir uzvarējis un tikai divas zaudējis. Pozitīvā bilance ļāvusi pakāpties uz astoto vietu Rietumu konferencē, apsteidzot devītajā vietā esošo Spartak jau par pieciem punktiem. Pēdējās divās spēlēs izcīnīti seši punkti, jo pirms ierašanās Rīgā pārspēts CSKA ar 3:1 un pirms tam Severstaļ ar 2:1. Rīgas Dinamo pēdējās divās spēlēs ir bez punktiem (1:2 pret Atlant un 1:3 pret Avtomobilist).

Lokomotiv galvenais treneris Pjotrs Vorobjovs turpina strādāt pēc principa, ka galvenais ir neielaist un ka gan jau pāris ripu pretinieku vārtos ielidos. No pēdējām astoņām spēlēm ar Lokomotiv piedalīšanos tikai trijās vienai no komandām izdevies gūt trīs vārtus, pārējās - divas. Lielā mērā uz labas aizsardzības rēķina KHL statistikas rādītājos augšgalā ir Lokomotiv vārtsargi. Pēc atvairīto metienu procenta Kērtiss Senfords ir otrs labākais (94,8 procenti), bet Vitālijs Koļesņiks - trešais (arī 94,8 %, bet spēļu mazāk). Rīgas Dinamo pirmajam numuram Mīkaelam Telkvistam ir 93,8% un devītā vieta.

Būs interesanti pavērot, kuru vārtsargu Vorobjovs izvēlēsies. Pirmajā spēlē Jaroslavļā Senfords 11. minūtē jau bija ielaidis divas ripas un pēc pāris minūtēm tika nomainīts. Uz maiņu iznākušais Koļesņiks, atvairot visus 11 metienus, palika nepārspēts. Tajā spēlē lielisks bija Telkvists, jo atvairīja 26 no 27 Lokomotiv metieniem.

Vorobjovam ir raksturīgi arī uzticēties jaunajiem. Šosezon viņi arī attaisno trenera cerības, jo spēlē produktīvāk par pieredzējušākajiem un leģionāriem. Sergejs Plotņikovs (23 gadi) ir rezultatīvākais ar 18 (7+11) punktiem, viņam seko pirmās maiņas partneris Daniils Apaļkovs, kuram 15 (6+9) punktu. Uz otro maiņu līdzās Miķelim Rēdliham jau ir paaugstināts 19 gadu vecais Vadims Hlopotovs.

Lokomotiv aptverē ir arī Jānis Sprukts, bet viņš turpina ārstēt ceļagala savainojumu.

Pievērs uzmanību!

Pēc vasaras atvaļinājuma abas komandas divreiz jau tikušās uz ledus savstarpējā spēlē. Augustā Latvijas Dzelzceļa kausa izcīņā Rīgā Dinamo uzvarēja Lokomotiv ar 3:1. KHL pirmā riņķa spēlē Jaroslavļā arī pārāki bija dinamieši (2:1)
Rietumu konferencē Rīgas Dinamo ar 32 spēlēs iekrātajiem 59 punktiem ir ceturtajā vietā. Lokomotiv 31 spēlē ir 50 punktu un astotā vieta
Lokomotiv sastāvā ar 19. numuru spēlējošais Miķelis Rēdlihs 26 spēlēs iekrājis 3 (3+0) rezultativitātes punktus. Divas no savām trim ripām