Pasaules valstu līderi, izsakot singapūriešiem līdzjūtību, ir cildinājuši bijušo pilsētvalsts premjerministru, kurš šajā amatā atradās 31 gadu, kopš Singapūra ieguva neatkarību 1959. gadā. ASV prezidents Baraks Obama viņu raksturojis kā «vēstures gigantu, kura padomos ieklausījušies citu valstu līderi». Ķīnas prezidents Sji Dzjiņpins teicis, ka Li Kuanju bija plaši respektēts stratēģis un valstsvīrs. Krievijas prezidents Vladimirs Putins viņu raksturojis kā pasaules politikas patriarhu.
Bijušā premjerministra bēres notiks nākamsvētdien, no trešdienas līdz sestdienai viņa mirstīgās atliekas tiks novietotas parlamentā, kur tauta varēs no viņa atvadīties.
Li Kuanju pēdējās nedēļas pavadīja slimnīcā pneimonijas dēļ, un pēc komplikācijām viņa dzīvība tika mākslīgi uzturēta, līdz pirmdienas rītā viņš nomira.
Pie Singapūras galvenās slimnīcas uzreiz sāka pulcēties iedzīvotāji, kas tur raudādami novietoja ziedus. Li Kuanju dēls - premjerministrs Li Hsjenlungs, uzrunājot tautu televīzijā, atzīmēja, ka Li Kuanju cīnījās par neatkarību, uzbūvēja nāciju un valsti, kuras līdz tam nebija, un ļāva singapūriešiem lepoties ar sevi. Savukārt Singapūras ārlietu ministrs Kasivisvanathans Šanmugams intervijā BBC Newsday programmai pavēstīja, ka singapūriešiem Li Kuanju ir kā Džordžs Vašingtons un Vinstons Čērčils, kopā ņemti.
Li Kuanju bija cilvēks, kura vadībā Singapūra ieguva neatkarību no Lielbritānijas un atdalījās no Malaizijas. Viņš izveidoja Tautas rīcības partiju, kas valda valstī jau kopš 1959. gada.
Li Kuanju jau no paša sākuma bija pazīstams kā stingrās līnijas piekritējs, kas izpaudās arī kā dažādu ierobežojumu uzlikšana medijiem, kas ir spēkā joprojām. «Preses brīvība, ziņu mediju brīvība ir jāpakārto nepieciešamībai uzturēt Singapūrā sabiedrības integritāti,» viņš teica, reizē apgalvojot, ka avīzes finansējot Singapūrai naidīgi spēki no ārvalstīm. Viņš necieta politiskus oponentus un cilvēkus, kas iebilda pret viņa metodēm. Valsts parlamentā šogad ir tikai seši opozīcijas pārstāvji. Li Kuanju bija pārliecināts antikomunists, lai gan kritiķi pauda viedokli, ka viņš pats izveidoja komunistu stila režīmu.
Viņa valdīšanas laikā tika ieviesti miesassodi, košļājamās gumijas aizliegums. Valdība pat iejaucās ģimeņu izveidē, lai it kā panāktu gudrāku bērnu piedzimšanu. Li Kuanju ļoti bieži kritizēja ASV un Rietumu sabiedrības par pārlieku liberālismu, kas neļaujot uzturēt vajadzīgo kārtību sabiedrībā.
Tajā pašā laikā tiek uzskatīts, ka, tieši pateicoties viņa neatlaidīgajām vēlmēm, Singapūrā tika radīts augsti izglītots darbaspēks, kuru raksturo ļoti labas angļu valodas zināšanas. Viņš arī darīja daudz, lai pārvilinātu uz Singapūru ārzemju investorus, kas pilsētvalsti, kurai nav pašai savu dabas resursu, pārvērta rūpniecības centrā.
Li Kuanju arī sāka graustu novākšanas un industrializācijas programmu un ļoti asi cīnījās pret korupcijas izpausmēm. Viņš ļoti aktīvi aizstāvēja multinacionālas sabiedrības veidošanu Singapūrā.