Taču sen pie LPP/LC frakcijas durvīm nebija tik daudz televīzijas kameru un žurnālistu kā otrdien, kad A. Šleseram izdevās panākt, ka nevis viņš iet pie Jaunā laika, bet V. Dombrovskis ierodas pie viņa. Vēl vairāk - žurnālistiem premjers apstiprināja, ka A. Šleseram būs vieta valdībā, ja viņš par to izšķirtos, jo, «ja esam uzrunājuši LPP/LC, būtu dīvaini noraidīt šīs partijas priekšsēdētāju». V. Dombrovskis uzaicinājis A. Šleseru nākamajā pirmdienā piedalīties koalīcijas padomes sēdē, jo LPP/LC līderim ir svarīgi saprast, vai viņa ienākšanu valdībā vēlas arī citas valdības partijas un, vēl jo svarīgāk, vai Vienotības partiju līderi ir gatavi atteikties no agrākās retorikas, ar ko, visticamāk, domāti saukļi par cīņu pret oligarhiem, kas vēl nesen skanēja dažādos apvienības forumos.
Pie A. Šlesera ieguvumiem jaunajā situācijā jāmin tas, ka premjers ir gatavs ne tikai piedāvāt konkrētu rīcības plānu nākamajiem mēnešiem, bet arī apspriest Rīgas vicemēram svarīgos jautājumus, kas saistīti ar valdības un Rīgas domes sadarbību, piemēram, Ziemeļu šķērsojuma projekta īstenošanā. A. Šleseram arī ir svarīgi virzīt uz priekšu valsts pārvaldes reformu, kas nozīmē ministriju skaita samazināšanu. Ar līdzīgām iniciatīvām drīzumā Saeimā nāks opozīcijā aizgājusī Tautas partija, otrdien preses konferencē informēja TP priekšsēža vietnieks Edgars Zalāns.
A. Šleseram ir izredzes iegūt konstruktīva politiskā spēka tēlu, to viņš vairākkārt centās uzsvērt arī otrdien pēc sarunas ar premjeru, atzīstot, ka «sarunas bija cerīgas un izskatās, ka mēs ar Valdi Dombrovski vienosimies». LPP/LC līderis arī apsolīja, ka šo nedēļu laikā, kamēr notiek sarunas ar premjeru, LPP/LC atbalstīs valdību nopietnos jautājumos. Viņš teica: «Valdībai nav jābažījas, ka var notikt kāds balsojums, kas var radīt politisko nestabilitāti.»
Tam gan netic konkurenti citās partijās, lai gan tieši no politiskās konkurences viedokļa vismaz daļai LPP/LC biedru būtu vilinoši mazināt TP ietekmi. ZZS frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis Dienai atzina, ka ar LPP/LC esot strādāts vairākās valdībās, un viņš nekādas sadarbības problēmas nesaskatot, taču esot iespaids, ka partija vairāk grib izbaudīt šo procesu «un riktīgi visus izvazāt», ar to acīmredzot domāta noteikumu diktēšana premjeram. Lūgts prognozēt sarunu iznākumu, A. Brigmanis deva 70%, ka LPP/LC neienāks valdībā, bet 30%, ka tā varētu iekļauties koalīcijā.