Otrdiena, 24. septembris
Agris, Agrita

Sočos iemantoja cieņu

Katrs sestais reģistrētais Slovēnijas hokejists ir izlasē, un šī komanda Soču olimpiskajās spēlēs liek par sevi runāt pilnā balsī. Sestdien rīta spēlē slovēņi pārliecinoši uzvarēja 12 NHL hokejistiem stiprināto Slovākijas komandu - 3:1. Izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā viņiem pretī stāsies vēl vieni pārsteiguma autori austrieši (3:1 pār Norvēģiju), un tas nozīmē, ka vismaz viena pastarīšiem piepulcētā komanda iekļūs olimpisko spēļu ceturtdaļfinālā jeb astoņniekā.

«Tā mums ir kā zelta medaļa,» pēc uzvaras pār slovākiem teica Slovēnijas izlases uzbrucējs Bostjans Goličičs. Savukārt pastarīšu galvenā zvaigzne un vienīgais NHL spēlētājs Anže Kopitars, kurš mačā ar precīzu metienu panāca 3:0, uzsvēra, ka varbūt tagad hokeja līdzjutēji vairs nejauks valstsvienības ar līdzīgajiem nosaukumiem. «Mēs patiesi varam būt lepni, jo šis panākums iekļauj Slovēniju pasaules hokeja kartē, ja līdz šim vēl tajā nebijām iekļuvuši,» viņš teica par olimpisko spēļu debitantu pirmo uzvaru ziemas sporta forumā.

Mazās Slovēnijas hokejisti teju kā sarunājuši uzsvēra, ka pamati šim panākumam tika ielikti olimpiādes pirmajā mačā pret krieviem, ko viņi zaudēja ar 2:5. «Uz Sočiem ieradāmies ar mērķi katrā spēlē izlikties par 150% un skatīties, kas no tā iznāk. Taču pēc pirmās spēles saņēmām pārliecību. Mēs sapratām, ka varam cīnīties ar ikvienu. Mēs redzējām, ka slovāki zaudēja pirmo spēli un ka viņi ir uzvarami. Mēs vienkārši ticējām,» teica Goličičs.

Svētdien grupu turnīra pēdējā kārtā viņi gan saņēma pērienu no amerikāņiem (1:5), taču diez vai tas būs mazinājis viņu pārliecību un izredzes iekļūt ceturtdaļfinālā. Savukārt slovāki svētdien atieza zobus krieviem, kuri pēc nepatīkamā zaudējuma pēcspēles metienos amerikāņiem bija divtik motivēti. Slovākija izveidoja drošu aizsardzības bastionu un nosargāja savus vārtus neskartus, taču pēcspēles metienos piekāpās mājiniekiem - 0:1.

Slovākijas zaudējums slovēņiem sajauca kārtis gan viņiem pašiem, gan citiem favorītiem, kuri bija cerējuši uz vieglāku pretinieku izslēgšanas spēlēs. Slovākija tās uzsāks pret principiālo pretinieku Čehiju, kas solās būt centrālais mačs izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā.

Turnīra kopvērtējumā Latvija ieņēma 11. jeb priekšpēdējo vietu, bet Norvēģija - pēdējo. Tas nozīmē, ka norvēģiem izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā pretī stāsies spēcīgākā komanda no tām, kas nekvalificējās ceturtdaļfinālam uzreiz (kopvērtējuma 5. vietas ieguvēja Krievija), savukārt Latvijai jāgatavojas spēlei pret kopvērtējuma 6. vietas īpašnieci Šveici.