The Daily Mail raksta, ka ideālā gadījumā pacients varēs sākt pats staigāt jau pēc pusgada, tiesa, ārsti ir piesardzīgi, izdarot šādas prognozes, jo operācija ir ļoti sarežģīta, un tikai pēc mēneša varēs pateikt, vai tā ir bijusi sekmīga.
Jaunietim, kurš abas kājas augšstilba vidū zaudēja satiksmes negadījumā, draudēja dzīve ratiņkrēslā, jo ārstiem nebija izdevies izgatavot viņam piemērotas protēzes. Visticamāk, transplantējamie locekļi nākuši no kāda līdzīga vecuma motociklista, kurš gāja bojā satiksmes negadījumā tajā pašā reģionā.
Tagad mediķi uzmanīs, vai pacienta organisms neatgrūdīs jauniegūtos locekļus. Viņam būs ilgi gadi jāpavada intensīvā rehabilitācijā un fizioterapijā, jālieto spēcīgi imūndepresanti visu mūžu. Jāpārvar arī psiholoģiskas grūtības pieņemt, ka cita cilvēka locekļi ir daļa no ķermeņa. 1998. gadā roka tika transplantēta jaunzēlandietim Klintam Hallamam, taču viņš pēc trim gadiem pieprasīja tās noņemšanu, jo jutās «garīgi nesavienots» ar svešo roku.
Citi ārsti jau pauduši skepsi par kāju transplantācijas jēgu. Nadejs Hakims, kurš veicis pasaulē pirmo rokas un abu roku transplantāciju, apšaubījis, ka kājas varēs noturēt cilvēka svaru, jo transplantētas rokas, piemēram, atgūstot tikai 50% normālu funkciju.