A. Šķēle debatēs par Komerclikuma grozījumiem uzsvēra viedokli, ka šis ir nevis ofšoru, bet gan intereses likums, kas neatrisina jautājumu par patiesā labuma guvēju atklāšanu, bet tikai nostāda valsti nekonkurētspējīgā situācijā attiecībā pret citām valstīm. Viņaprāt, pietiekami daudz informācijas tiesībsargājošās iestādes jau tagad var uzzināt no bankām, kur, lai atvērtu kontu, patiesā labuma guvēju atklāšana ir obligāta.
Vienotības pārstāvji Kārlis Šadurskis un Dzintars Zaķis debatēs norādīja, ka likuma grozījumi ir tikai pirmais solis un ne visi ofšoros dibinātie uzņēmumi, kas darbojas Latvijā, šeit ir atvēruši bankas kontus, tāpēc ne visi patiesā labuma guvēji tiesībsargājošajām iestādēm ir pieejami. «Lai arī Latvija būs viena no retajām valstīm, kur šāda veida dati ir nodoti glabāšanā komercreģistram, citām valstīm mēs esam priekšgalā arī ar lielo pelēko uzņēmēju skaitu. Var teikt tikai paldies Šķēlem par aktīvu debatēšanu, kas vēl vairāk palīdzēja virzīt šos likuma grozījumus,» teica Dz. Zaķis. K. Šadurskis uzsvēra, ka datu glabāšana labumu dos ne tikai tiesībsargājošo iestāžu izmeklēšanā, bet arī pildīs preventīvu funkciju - palīdzēs izvairīties no amatpersonu iesaistīšanās pašu organizētos iepirkumos.
Turpmāk uzņēmumam informācija par patiesā labuma guvēju būs jāiesniedz Uzņēmumu reģistram, un šīs ziņas nepieciešamības gadījumā būs pieejamas tiesībsargājošajām un dažādām kontroles iestādēm. Diena jau rakstīja, ka informācija par patiesā labuma guvējiem nav jādod kapitālsabiedrības dalībniekam - uzņēmumam, kurš dibināts saskaņā ar Eiropas Savienības dalībvalsts tiesību aktiem. Līdz ar to tas nav jādara arī Kiprā reģistrētiem uzņēmumiem, kuru dibināšana nodokļu un citu iemeslu dēļ ir izplatīta prakse Krievijas un citu NVS valstu, kā arī pašmāju uzņēmēju starpā. Patiesā labuma guvējs nav jāuzrāda arī gadījumos, ja kapitālsabiedrības dalībnieks objektīvu iemeslu dēļ nevar noskaidrot personu, kura uzskatāma par patiesā labuma guvēju, nezina atsevišķas ziņas par minēto personu vai šādas personas nav (biedrības patiesā labuma guvējs ir pati biedrība). Dalībniekam jāpamato, kāpēc ziņas par patiesā labuma guvējiem netiek sniegtas.
Likums stājas spēkā šā gada 13. jūlijā. Uzņēmumiem dati par patiesā labuma guvējiem jāiesniedz līdz šā gada beigām.