20 gadu vecā valmieriete sezonas lielāko daļu par sevi lika runāt kā par galveno pretendenti uz Latvijai atvēlēto B kvotu dāmām. Nopietnākās sāncenses Leldes Gasūnes centienus kvalificēties izjauca nestartēšana 2009.gada pasaules čempionātā.
«Nebija tā, ka neizjutu konkurenci. Vajadzēja pacensties. Lelde bija mana galvenā konkurente. Vēl pēdējās dienās viņa startēja ārzemēs, acīmredzot lai kvalificētos, bet es vairāk trenējos pa mājām.» Liene Fimbauere sasprindzinājumā būšot līdz pat sastāva nosaukšanas brīdim LOK izpildkomitejas otrdienas sēdei.
Ziemas olimpiskajās spēlēs Fimbauere var startēt slalomā un milzu slalomā. «Patīk abas disciplīnas, taču milzu slaloms padodas labāk, jo valdzina ritmiskums, plašums un brīvība.»
Visiem zināms, ka Latvijā konkurētspējīgs kalnu slēpotājs izaugt nevar. «Labi būtu, ja Latvijā varētu atrast vismaz vienu piektdaļu olimpiskās trases, ne vairāk,» nepiepildāmu vēlēšanos izteica sportiste. Viņa samierinās ar to, kas ir, tāpēc janvārī cītīgi trenējas Siguldā. «Jūtos ļoti labi, treniņos pie visa iespējamā ir piestrādāts. Esmu diezgan daudz uz kalna Siguldā, tomēr pietrūkst vienotas komandas un pastāvīga trenera. Tas arī ir viens no iemesliem, kas Latvijas sportistiem liedz būt elitē. Treneri visu laiku mainās, un šī nekonkrētība ļoti traucē. Nav viena cilvēka, kurš zina tavas kļūdas. Katrs nākamais treneris nespēj tevi izanalizēt uzreiz, pierast pie slēpojuma. Pašlaik esmu viena. Uz kalna palīdz Jānis Korde, taču fiziskajos treniņos jāstrādā vienai.»
Kalnu slēpotāju olimpiskajā komandā iekļauti arī Roberts Rode un Kristaps Zvejnieks. Otrdien publicēs jaunāko Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) rangu. Nav izslēgts, ka A normatīvu superkombinācijā būs izpildījis Einārs Lansmanis. Ja tā, mājās vajadzēs palikt Zvejniekam. Tātad cīņa un intriga līdz pēdējam brīdim!u