Neatkarīgajiem režisoriem šāda sadarbība sniedz iespēju strādāt ar profesionāliem aktieriem no Nacionālā teātra, savukārt aktieriem tā ir iespēja iziet ārpus lielās mājas un pastrādāt atbilstoši neatkarīgā teātra principiem.
Jaunie teātra censoņi - režisors Valters Sīlis, dramaturgs Jānis Balodis, scenogrāfs Uģis Bērziņš un Latvijas Kultūras akadēmijas pēdējā kursa studenti, topošie aktieri Madara Botmane, Toms Liepājnieks un Ivars Kļavinskis - kopīgiem spēkiem izveidojuši traģikomēdiju ar farsa elementiem par trim pēdējiem Latvijas prezidentiem un reizē arī par latviešiem pagātnē, tagadnē un iespējamā nākotnē. «Prezidents ir personība, no kuras Latvijā sagaida ļoti daudz, un šī sajūta vēl ir dzīva no Kārļa Ulmaņa laikiem,» spriež izrādes dramaturgs Jānis Balodis.
Jauniestudējumā tiek apspēlēts paradokss, ka no prezidenta, kurš «būtībā ir labs un sakarīgs cilvēciņš» un pilda reprezentatīvu funkciju, sabiedrība sagaida konkrētu valsts glābšanas plānu un uzskata par neģēli, ja viņš nespēj kontrolēt realitāti, kurā pats ir iemests. Izrādes veidotāji ir pārliecināti, ka iedomātie glābēji prezidenti savā darbībā reprezentē ne tikai sevi, bet arī attiecīgo laiku.
Gatavojoties izrādei, tās radošā komanda mēģināja izdibināt prezidentu personību iezīmes, pētīja lielos problēmjautājumus, ar kuriem nācās saskarties prezidentūras laikā, un to visu koncentrēja atsevišķās iestudējuma epizodēs. Lai arī sākotnēji iecerēta kā dokumentālais teātris, izrāde tomēr ir fantāziju un interpretāciju apaudzēts stāsts par kolorītiem, reāliem varoņiem. «Nekad nevari būt līdz galam drošs, ka zini visus faktus,» teic Jānis Balodis. «Pēkšņi parādās kas tāds, ko iepriekš nezināji, un tas izmaina visu sākotnējo ieceri, tāpēc bija jānorobežojas ar interpretāciju mākslinieciskā līmenī.»
Valters Sīlis uzvedumu pielīdzina Šekspīra traģēdijām, kurām klāt pievienots humors: «Man nebūs absolūti nekādu problēmu, ja neviens skatītājs pat neiesmiesies, jo izrāde drīzāk ir komiska traģēdija, nevis traģikomēdija. Patiesībā - nekā smieklīga.»
Izrādes veidotāji sevi piesaka kā jaunus, nekaunīgus un ambiciozus. Skaidrs, kādēļ jauni un ambiciozi, savukārt savu nekaunību viņi pielīdzina slavenā igauņu teātra NO99 aktivitātēm. Jānis Balodis skaidro: «Igauņi veido līdzīgas izrādes - runā par politiku, sociāli aktuālām lietām sabiedrībā. Nodibinot politisku partiju Vienotā Igaunija, aizņemot ziņu laukumus avīzēs un izmantojot citus lētākos un nekaunīgākos populisma trikus, viņi pierādīja, cik vienkārši ir apmuļķot sabiedrību un iedarboties uz to.»
Visi mani prezidenti pirmizrāde - ceturtdien, 19. maijā, plkst. 19 Dirty Deal Teatro Spīķeros.