Tieši S. Džobsa kaislība uz dizainu un minimālisma estētiku palīdzēja Apple produktiem kļūt par daļu no modernā dzīvesveida gan mājās, gan darbavietā, turklāt šis process neaprobežojās tikai ar ar datortehniku, bet ietekmēja arī mobilo tālruņu attīstību un mūzikas industriju. Apple nav reklāmās uzsvaru licis uz savu izstrādājumu tehniskajiem parametriem, bet gan uz lietošanas ērtībām, saskarnes kvalitāti un dzīvesstilu.
Arī tirgus vienmēr ir gaidījis no Apple vairāk, un gandrīz vienmēr, kad Apple laida klajā jaunus produktus, akciju cena pazeminājusies. Tā bija gan 2009. gadā, kad tirgū parādījās iPhone 3GS, gan arī 2010. gadā, kad tika prezentēts iPhone 4. Arī šogad, kad Apple gaidītā iPhone5 vietā laida klajā iPhone 4S, kompānijas akciju cena saruka par 2,10 ASV dolāriem jeb 0,6%.
Apple ir dārgākā kompānija pasaulē ar tirgus kapitalizāciju vairāk nekā 340 miljardi ASV dolāru, šā gada augustā apsteidzot naftas gigantu Exxon Mobil Corp. Pēc ziņas par S. Džobsa aiziešanu Apple akcijas cena pazeminājās par 1,26% jeb 4,77 dolāriem.
1976. gadā 21 gada vecumā S. Džobss kopā ar savu skolas draugu Stīvu Vozņaku nodibināja kompāniju Apple Computers - tipisku Silīcija ielejas garāžas projektu. Viņu pirmais produkts Apple I patiesībā bija tikai datora «iekšas» bez apvalka, monitora vai klaviatūras. 1977. gadā firma laida klajā pirmo masu datoru Apple II, kas kļuva tik populārs, ka S. Džobss jau 25 gadu vecumā bija nopelnījis savus pirmos 100 miljonus. Sekoja Macintosh datoru ēra, kas pirmoreiz piedāvāja lietotājiem grafisku saskarni un iespēju vadīt datoru ar peles klikšķi, nevis tolaik ierasto komandu rindu ievadīšanu. Popularitātes virsotni Macintosh sasniedza 80. gados, un tos sevišķi iecienīja reklāmas, dizaina un grafikas industriju speciālisti.
1985. gadā pēc iekšējām nesaskaņām uzņēmumā S. Džobss pameta Apple, lai nodibinātu NeXT, kas izstrādāja darbastacijas uzņēmumu vajadzībām. Gadu vēlāk S. Džobss par 10 miljoniem iegādājās filmu studiju Pixar, kas kļuva par datoranimācijas līderi. Viņa prombūtnes laikā Apple piedzīvoja lejupslīdi un nīkuļoja līdz pat 1996. gadam, kad tika panākts vēsturiskais izlīgums: Apple par 429 miljoniem iegādājās NeXT, savukārt S. Džobss atgriezās Apple vadībā. No 2006. gada S. Džobsa kā Apple vadītāja alga bija 1 dolārs gadā.
Šā gada augustā Stīvs Džobss oficiāli atkāpās no Apple vadītāja amata, dodot vietu T. Kukam. S. Džobsa veselības problēmas, ilgstošais slimības atvaļinājums aknu transplantācijas operācijai 2009. gadā un cīņa ar vēzi jau agrāk lika runāt par šādu iespēju. Nākamajā dienā pēc paziņojuma par S. Džobsa atkāpšanos Apple akciju cena pazeminājās par 5%.