Dalību Zemes stundā, kuras mērķis ir simboliski pievērst uzmanību vides ilgtspējai un aicināt padomāt par katra cilvēka ikdienas rīcību tās saglabāšanai un uzlabošanai, apstiprinājušas vismaz 115 pasaules valstis, akcijā piedalīsies arī starptautiski uzņēmumi un organizācijas.
Rīgā Zemes stundas laikā tiks izslēgti prožektori, kas apgaismo Brīvības un Raiņa pieminekli, kā arī kanālmalas tiltiņu dekoratīvais apgaismojums. Izslēgts tiks arī Rātsnama un Melngalvju nama fasāžu apgaismojums. Pašvaldības aģentūra Rīgas gaisma no plkst. 20.30 līdz 21.30 aptuveni par trešdaļu samazinās apgaismojuma līmeni lielākajā daļā pilsētas ielu. Apgaismojums tiks samazināts līdz robežai, lai neapgrūtinātu transportlīdzekļu un gājēju pārvietošanos.
Aktīvi iesaistīties vai atbalstīt akciju apņēmušies vairāki uzņēmumi un organizācijas, arī bankas, augstskolas u. c. Arī premjers Valdis Dombrovskis aicina visas valsts un pašvaldību iestādes, kā arī sabiedrību kopumā piedalīties Zemes stundā un taupīt elektroenerģiju: «Elektroenerģijas resursu taupīšanai vajadzētu būt kā vienkāršam ieradumam ikviena cilvēka dzīvē. Jo īpaši valsts pārvaldes iestādēs, kad budžeta līdzekļi ir ierobežoti.»
Akcijas laikā Starptautiskajā Kosmosa stacijā kosmonauts un Zemes stundas vēstnieks Andrē Kuipers iemūžinās, kā 31. martā visā pasaulē tiks izslēgta daļa gaismas, lai simboliski apliecinātu savu vēlmi būt videi draudzīgiem.
Zemes stunda pirmo reizi notika 2007. gadā Sidnejā. Piecu gadu laikā tā ir kļuvusi par pasaulē lielāko vides aizsardzībai veltīto akciju.
Latvijā pagājušajā gadā Zemes stundā piedalījās 38 pašvaldības, kas savās teritorijās izdzēsa nozīmīgāko objektu ārējos apgaismojumus un daudzviet rīkoja kopīgus pasākumus, aicinot iedzīvotājus būt atbildīgiem pret vidi arī ikdienā.LETA