Ieeju vēlams pagriezt tā, lai būdā nepūstu ziemeļu vēji. It īpaši aukstā laikā suns jābaro ar pilnvērtīgu barību. Sauso barību var apliet ar siltu ūdeni, lai tā būtu silta. Noteikti jānodrošina silts ūdens, jāuzmana, lai tas nesasalst, tāpēc nevajadzētu nolikt spaini ar ūdeni un uz nedēļu aizmirst par suņa dzirdināšanu - ūdens ātri vien pārvērtīsies ledū.
Dzīvniekam jānodrošina regulāras kustības, tāpēc arī tiem suņiem, kuri ir pie ķēdes vai dzīvo voljerā, nepieciešamas pastaigas saimnieka pavadībā. Kad uznāk stiprs sals, ielaidiet savu sunīti nakšņot priekšnamā vai kādā citā norobežotā un siltā telpā. Suņu pedikīrs nav skaistumkopšanas procedūras. Nereti ziemā uz ledus tiek aizlauzti nagi. Parasti šīs ķibeles cēlonis ir pārāk gari nagi, tāpēc sunim nagi regulāri jāapgriež.
Pilsētā jāizvairās staigāt pa trotuāriem, jo sāls maisījums, kas kopā ar smiltīm tiek kaisīts uz ielām, izraisa ādas apdegumus. Maza auguma suņiem tas var skart arī cirkšņus un pavēderi. Tādi apdegumi ir sāpīgi un ilgi nedzīst, var izveidoties pat čūlas. Lai no tā izvairītos, suņiem var vilkt speciālus zābaciņus, kas nopērkami zooveikalos. Pirms došanās ārā ķepu spilventiņi jāieziež ar barojošu aizsargkrēmu. Ir speciāli krēmi tieši dzīvniekiem, bet var izlīdzēties arī ar zīdaiņiem paredzētajiem krēmiem. Pēc pastaigas suņu ķepas obligāti jānoskalo siltā ūdenī un tad atkārtoti jāapziež ar mitrinošu krēmu.
Sniegā iesalušie stikli un citi asumi var nopietni traumēt mīluļu ķepas. Dzīvnieks skraidot var spēcīgi sagriezties vai sadurties. Uzreiz to var pat nepamanīt, jo salā sāpes tik drīz nejūt, arī asinis uzreiz neplūdīs aumaļām. Ja brūce nav dziļa, to nepieciešams nomazgāt ar siltu ūdeni un apstrādāt ar ūdeņraža pārskābi. Ja brūces ir nopietnas un stipri asiņo, noteikti vajadzīga veterinārārsta palīdzība. Dzīvnieki, spēlējoties uz ledus, var gūt dažādas traumas - sasitumus, izmežģījumus utt. Sērsnā bieži tiek aizlauzti pirksti. Šādos gadījumos noteikti sazinieties ar savu veterinārārstu.
Garspalvaino suņu īpašniekiem ziemā jāpievērš lielāka uzmanība mīluļa apmatojuma kopšanai. Pēc pastaigas tas jāizķemmē, lai neveidotos pinkas, jāizgriež garais apmatojums starp pirkstu spilventiņiem, lai tajos nesaķep sniegs. Sasalušie pikuči rada diskomfortu. Ja redzam, ka suns apstājas un kož ķepas, - nepieciešams pedikīrs. Latvijā aizvien pieaug mazo un eksotisko suņu šķirņu popularitāte. Šie suņi nav pieraduši pie mūsu bargajām ziemām. Mazo šķirņu un īsspalvainos suņus, piemēram, Jorkšīras terjerus, krievu toiterjerus, Ķīnas cekulainos suņus, takšus, angļu buldogus u. c. vēlams apģērbt. Arī kucēnus ieteiktu apģērbt.
*Olaines veterinārā centra All4pets veterinārārste