Zviedrijas Karaliskā zinātnes akadēmija uzsvēra, ka abu zinātnieku gadu desmitiem ilgie pētījumi atklāja tā saucamos G proteīnu saistītos receptorus, kas ļauj šūnām sajust un atbildēt uz ārējiem signāliem, piemēram, briesmām vai ēdiena garšu un smaržu. Šie pētījumi ir nozīmīgi labāku medikamentu radīšanai, jo aptuveni puse no visiem medicīniskajiem līdzekļiem iedarbojas uz šiem receptoriem.
Cilvēka ķermenī ir aptuveni tūkstotis šo receptoru paveidu, kas ļauj ķermenim atbildēt uz visdažādākajiem ķīmiskajiem signāliem - tādiem kā adrenalīns, kas palielina asinsspiedienu un paātrina sirdsdarbību stresa situācijās. Daži receptori atrodas degunā, mēlē un acīs un ļauj mums sajust smaržu, garšu un gaismu. «Tie ir kā vārti uz šūnu,» stāsta R. Lefkovics. «Tādēļ tie ir svarīgi, lai regulētu gandrīz ikvienu zināmo fizioloģisko procesu cilvēkā.»
69 gadus vecais R. Lefkovics ir biomedicīnas un bioķīmijas profesors Djūka universitātē, bet 57 gadus vecais B. Kobilka ir molekulārās un šūnu fizioloģijas profesors Stenforda universitātē.