[Dome] ir koleģiāla institūcijas vadīšana, tur netiek meklēts universāls kareivis, kurš atbild uz visiem jautājumiem. (..) Svarīgākais ir pieredze šādu koleģiālu institūciju vadīšanā. Man tāda ir jau no studiju laikiem. Es esmu vadījis Universitātes Studentu padomi, esmu bijis Latvijas Studentu apvienības valdē, esmu ieņēmis dažādus amatus partijā, esmu strādājis divās valdībās kā parlamentārais sekretārs.
Jūs esat teicis, ka, lai novērstu Aināra Šlesera un Nila Ušakova koalīciju, jūs esat gatavs sadarboties ar Saskaņas centru. Vai jūs atbalstītu Ušakovu kā mēru?
Manuprāt, ir svarīgi gan raudzīties reāli uz situāciju, kāda tā ir, gan arī atklāti par to runāt tieši priekšvēlēšanu periodā. Sliktākais, kas var būt, ir, ja priekšvēlēšanu periodā mēs buram kaut kādu ainu, ka «nē, nekad», bet pēc vēlēšanām, argumentējot ar kaut kādiem reālpolitiskajiem apsvērumiem, mēs atkāpjamies no priekšvēlēšanu laikā paustajām nostādnēm. Līdz ar to ir ļoti aktuāls Saskaņas centra jautājums. Gan tāpēc, ka, manuprāt, Aināra Šlesera faktors ir ļoti bīstams, tiešām pēc būtības bīstams Rīgai. Vispār tādu politiķu kā Ainārs Šlesers, tādas burbuļpūtēju politikas laiks ir pagājis ne tikai Latvijā, bet visā pasaulē.
Otrs apsvērums ir, ka mums ir jāskatās pavisam reāli uz to, ka Saskaņas centram ir ļoti liels vēlētāju [loks], kas ir Latvijas pilsoņi. (..) Manuprāt, ir nepareizi ilgtermiņā nedot iespēju veidot tādu uz visas sabiedrības pārstāvniecības balstītu [sadarbību]. (..) Šāda lēmuma pieņemšana būtu ļoti smaga gan iekšpartijiski, gan sabiedrībā kopumā, bet šobrīd jel ko izslēgt attiecībā uz šo jautājumu būtu priekšlaicīgi un bīstami, ja mēs nevēlamies pēc vēlēšanām redzēt koalīciju, kas sastāvētu no koalīcijas PCTVL, Saskaņas centrs un Šlesers.
Saskaņas centrs iestājas par to, lai cilvēki, kas runā krieviski, varētu saņemt informāciju no pašvaldības krieviski un iesniegt informāciju krievu valodā. Vai jūs piekristu šādam uzstādījumam?
Mēs nepiekrītam tādām politiskām nostādnēm kā vēlēšanu tiesības pašvaldībās nepilsoņiem vai jelkādā veidā mazināt latviešu valodas nozīmi publiskajā sektorā, tai skaitā ieviešot kaut kādu komunikācijas iespēju mazākumtautību valodās.
Jaunais laiks tika dibināts kā spēks, kura galvenais uzdevums ir cīnīties pret korupciju, bet jūsu šāgada priekšvēlēšanu programmā nav atrodams punkts par cīņu pret korupciju. Kāpēc?
Jaunā laika kvalitātes šajā jomā īsti nav apstrīdamas. Mums nav nepieciešamības to vēl vairāk pasvītrot. Skaidrs, ka godīga, atklāta, atvērta valsts pārvalde, tai skaitā pašvaldībā, ir viena no mūsu prioritātēm.
Pēc valdības maiņas Olafs Pulks, jūsu saraksta otrais numurs, tika iecelts amatā Rīgas brīvostas valdē. Vai tie nav tie paši vecie laiki, kad cilvēki tiek iecelti amatā, pateicoties partijiskajai piederībai, nevis profesionālajām zināšanām?
Attiecībā uz Pulka kungu un Rīgas brīvostu situācija ir ļoti specifiska. Tā ir politiska institūcija. Varbūt ne de jure, bet noteikti de fakto. Rīgas brīvostas valdē sēž augstākās raudzes politiķi, kuri līdz ar to visu lēmumu pieņemšanas procesu un komunikācijas procesu ievirza politiskā gultnē. Ja mēs vēlamies vispār šajā institūcijā izvirzīt kādas prioritātes, mums jācīnās ar tiem līdzekļiem, ar kuriem šādā institūcijā dienas kārtība veidojās. (..) Cits jautājums - ko mēs redzam stratēģiski. Rīgas brīvostā šāda valde vispār nav vajadzīga. (..) Mūsu redzējums ir tāds - uzreiz pēc vēlēšanām strauji sagatavot nepieciešamos grozījumus ostu likumā, lai šāda reforma varētu notikt pēc būtības.
Visas partijas sola jaunu darba vietu radīšanu. Kāpēc ticēt jums?
Kāpēc ticēt mums? Pirmkārt, tāpēc, ka mēs nesakām, ka mēs kā dome radīsim jaunas darba vietas. Tas, manuprāt, ir lielākais absurds, kuru šobrīd var izvirzīt jebkura partija - ka pašvaldībai ir jārada darba vietas. (..) Šobrīd mums ir jāizdara viss iespējamais, lai maksimāli noņemtu nost jebkurus šķēršļus, kuri traucē uzņēmējiem strādāt un līdz ar to radīt darba vietas. Ja kāds no šīs krīzes var izvilkt, tad to var izdarīt tikai uzņēmēji.